fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Już tylko kilka dni zostało do dwóch pierwszych wyścigów jednodniowych kategorii UCI 1.2 w Polsce. W dniach 29-30 kwietnia na terenie województwa mazowieckiego rozegrane zostaną Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock oraz Grand Prix Wyszków.

Więcej na temat programu wyścigów można było przeczytać już w naszym serwisie, opisywaliśmy też trasę pierwszej z tych imprez, zatem warto teraz zerknąć na to, co zawsze grzeje publiczność najbardziej – listy startowe, których wstępną formę poznaliśmy. Na nich znajdziemy wielu ciekawych kolarzy, m.in. zwycięzcę etapowego z Tour de France i Giro d’Italia.

Wstępna lista startowa Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock
Wstępna lista startowa Grand Prix Wyszków

Co nie może dziwić to fakt, że z najniższymi numerami znajdziemy niejako gospodarzy imprez rozgrywanych w centralnej Polsce, czyli ekipę HRE Mazowsze Serce Polski. W składzie znaleźli się polscy triumfatorzy imprez UCI z tego roku – Alan Banaszek, Marceli Bogusławski i Jakub Kaczmarek.

Idąc dalej zobaczymy na liście startowej drugą polską ekipę zawodową – Voster ATS Team. Tam składy nie są identyczne na ten moment na oba wyścigi, a zaawizowani są m.in. Maciej Paterski, Patryk Stosz (tylko pierwszego dnia) czy Jakub Murias (jedynie GP Wyszków).

W mocnym składzie do Polski przyjedzie Elkov – Kasper. Pod nadzorem mającego na swoim koncie niejeden wielki tour Jana Bárty finiszować powinien Daniel Babor. Z Czech przyjedzie też Tomáš Bárta reprezentujący ekipę ATT Investments.

Pod nową nazwą P&S Benotti kryje się znana polskiej publiczności, niemiecka formacja P&S Metalltechnik. Zmiana sponsora nie wpłynęła na skład, a w nim m.in. drugi kolarz zeszłorocznych Grodów Immanuel Stark, drugi zawodnik Dookoła Mazowsza 2021 Tobias Nolde czy zwycięzca etapowy z Solidarki Michel Aschenbrenner.

Nie może dziwić, że w mocno polskim składzie na Mazowsze przyjedzie Santic – Wibatech. Bartosz Rudyk ma świetny sezon, ale wciąż bez wygranej UCI i z pewnością ona będzie jedynym celem tej formacji. Pomogą mu m.in. Bartłomiej Proć, Piotr Pękala i Paweł Szóstka.

Dalej na liście startowej znajdziemy ekipy z Rumunii, Litwy, Danii, Węgier, ponownie Czech czy Niemiec, reprezentację Izraela oraz całą grupę mniejszych, polskich drużyn. W nich m.in. rzeczony już zwycięzca etapowy z Giro d’Italia i Tour de France Ramūnas Navardauskas (Voltas Cycling Team), ścigający się na co dzień w World Tourze Itamar Einhorn (kadra Izraela) i wielu innych, ciekawych zawodników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments