fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Itamar Einhorn triumfował w rozegranym dziś Grand Prix Wyszków. Kolarz z reprezentacji był najlepszy w sprinterskim finiszu z dużej grupy. Drugie miejsce zajął Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski).

Kolarze ponownie rywalizowali dziś w wyścigu rangi 1.2 na Mazowszu – tym razem stanęli na starcie Grand Prix Wyszków. Trasa składała się z dwóch dużych rund o łącznej długości 170 kilometrów i była w głównej mierze płaska. Organizatorzy ulokowali na niej 5 lotnych premii.

fot. procyclingstats.com

Ponownie jak wczoraj, od samego początku tempo peletonu było bardzo wysokie. Wielu kolarzy starało się odjechać od grupy, jednak wszystkie ataki były szybko kasowane. Na pierwszej lotnej premii najszybszy był Adam Żuber (JBG-2 CryoSpace Świętokrzyskie Cycling Academy), a drugi lotny finisz padł łupem Pawła Bernasa, jego kolegi z drużyny, który znalazł się w czteroosobowym odjeździe. Oprócz niego jechali w nim Matus Stocek (ATT Investments), Jannis Peter (P&S Benotti) i Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov).

Po około 35 kilometrach zmagań ucieczka została odpuszczona i szybko zaczęła zyskiwać przewagę nad peletonem. Maksymalnie wynosiła ona 6 minut, ale, gdy po pierwszym przejeździe przez linię mety do pracy wzięły się reprezentacja Izraela i Voster ATS Team, szybko zaczęła maleć. W międzyczasie lotne premie wygrywali Matus Stocek oraz, ponownie, Paweł Bernas (x2). Na 60 kilometrów do mety główną grupą miała 4 minuty straty do czwórki uciekinierów.

Po przejechaniu około 3/4 długości trasy, czołówka utrzymywała się około 3 minuty przed peletonem. Na atak z odjazdu zdecydował się wtedy Jannis Peter, ale szybko został doścignięty przez pozostałych harcowników. Niedługo później w peleton znacznie przyspieszył i zaczął minimalizować straty do ucieczki.

Ze względu na gwałtowny zryw w głównej grupie, malała nie tylko przewaga odjazdu, ale i liczba kolarzy w peletonie. Ten wciąż był jednak całkiem spory, co zwiastowało sprinterski pojedynek.

Zaciekła pogoń zakończyła się sukcesem i ucieczka została doścignięta na 7 kilometrów przed kreską. W sprincie z grupy zwyciężył Itamar Einhorn, który wyprzedził Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski) i Daniela Babora (Elkov-Kasper). W czołowej dziesiątce uplasowali się też Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech) i Patryk Stosz (Voster ATS Team), którzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Wyniki Grand Prix Wyszków 2022:

Poprzedni artykułTour de Romandie 2022: Sergio Higuita po raz czwarty w sezonie
Następny artykułGracia – Orlová 2022: Piękny hattrick polskich zawodniczek!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments