fot. Grand Prix Cycling Races Series

Rywalizacji na Mazowszu ciąg dalszy – już za chwilę kolarze ruszą na trasę Grand Prix Wyszków, wyścigu rozgrywanego w płaskim terenie, premiujących szybkich zawodników.  Na starcie zobaczymy wiele polskich zespołów, w tym jedyne kontynentalne formacje – HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Trasa

Drugiego dnia zmagań w cyklu wyścigów Grand Prix Cycling Races Series, zawodnicy wystartują w Grand Prix Wyszków, rozpoczynającym się i kończącym – jakżeby inaczej – w Wyszkowie. Trasa będzie mierzyła 170 kilometrów – na ten dystans będą składały się dwie rundy. Po starcie zawodnicy udadzą się na wschód, w stronę Brańszczyka, gdzie skręcą na północ i zaczną zataczać rundę. Po drodze przejadą przez naprawdę delikatnie pofałdowane szosy Mazowsza, witając w takich miejscowościach, jak Długosiodło, Rząśnik, Somianka czy Wola Mystkowska. Organizatorzy zaplanowali na dziś pięć lotnych finiszów.

fot. procyclingstats.com
Możliwe scenariusze rozegrania wyścigu

Ze względu na płaski charakter trasy i lekkie podmuchy wiatru, najbardziej prawdopodobny wydaje się finisz z dużej grupy, w którym walkę stoczą najszybsi zawodnicy w stawce. We wczorajszym Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock mogliśmy jednak dostrzec dużą dysproporcję w poziomie poszczególnych ekip, dlatego należy spodziewać się wielu ataków i prób zawiązania mniejszej akcji. Aktywnej jazdy można oczekiwać między innymi od kolarzy takich ekip, jak HRE Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team, P&S Benotti, ATT Investment czy Elkov-Kasper – powodzenie ewentualnego odjazdu będzie zależało od tego, jak powyższe zespoły będą w nim reprezentowane.

Faworyci

Marceli Bogusławski i Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) – zwycięzca Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock automatycznie powinien być brany pod uwagę, jako największy faworyt do zwycięstwa w Grand Prix Wyszków. Warto jednak nadmienić, że wczorajszy występ nie był pojedynczym wystrzałem – wcześniej sprinter ekipy HRE Mazowsze Serce Polski bardzo dobrze finiszował między innymi w Tour of Thailand czy Belgrad – Banja Luka. Nie można zapomnieć też o bardzo szybkim Alanie Banaszku, który aktualnie prezentuje znakomitą formę – wczoraj swoimi atakami animował ściganie, a jego ostatnia akcja została zlikwidowana na mniej niż kilometr do mety,

Patryk Stosz (Voster ATS Team) – wczorajszy występ w Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock pokazał, że kolarz Voster ATS Team jest w naprawdę solidnej dyspozycji i pierwszy triumf w sezonie jest bardzo blisko. Patryk Stosz uległ wczoraj jedynie Marcelemu Bogusławskiemu i dziś może być szczególnie zmotywowany, by unieść ręce w geście triumfu. Jednak nie tylko on spośród kolarzy Mariusza Witeckiego może powalczyć dziś o zwycięstwo – warto zwrócić też uwagę na mistrza Polski, Macieja Paterskiego, po którym można spodziewać się aktywnej jazdy.

Itamar Einhorn (Reprezentacja Izraela) – worldtourowy sprinter, mogący liczyć na dobre rozprowadzenie ze strony Rotema Tene, będzie jednym z głównych pretendentów do sięgnięcia po triumf w Grand Prix Wyszków. Jak dotąd w tym sezonie nie spisywał się najlepiej, ale piąte miejsce na jednym z etapów Wyścigu Dookoła Turcji i sukcesy z ubiegłych lat, pokazują, że jest to kolarz, potrafiący walczyć o wygrane w dobrze obsadzonych wyścigach.

Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech) – polski sprinter w końcu dostał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w zagranicznych wyścigach i z imprezy na imprezę pokazuje, że jest jednym z najszybszych kolarzy w kontynentalnej stawce. Pięciokrotnie zajmował w tym roku miejsca w czołowej piątce wyścigów UCI – finiszował wysoko w Trofej Umag, a także na poszczególnych odcinkach Istrian Spring Trophy i Belgrad – Banja Luka, trzykrotnie meldując się na podium.

Daniel Babor (Elkov-Kasper) – czeska formacja przyjedzie na Mazowsze w bardzo mocnym zestawieniu, z kilkoma kolarzami, mogącymi liczyć na sięgnięcie po triumf. Jednym z nich jest szybki Daniel Babor, który dobrą formę potwierdził wygrywając etap i klasyfikację punktową dobrze obsadzonego Tour du Loir et Cher. Oprócz niego, warto zwrócić uwagę na wiecznie groźnego Jana Bartę oraz Dominika Neumana – w tym roku plasował się on w czołówkach etapów, ale także klasyfikacji generalnych takich imprez, jak Circuit des Ardennes czy wspomnianego Tour du Loir et Cher. Jest on kolarzem, który solidnie radzi sobie na podjazdach, dzięki czemu właśnie w nim można upatrywać jednego z głównych faworytów do triumfu w mazowieckim wyścigu.

Tomas Barta (ATT Investments) – utalentowany Czech otworzył sezon wieloma świetnymi występami, ale – podobnie jak w przypadku Patryka Stosza i Bartosza Rudyka – wciąż szuka pierwszego zwycięstwa. Patrząc na jego wyniki, wydaje się to kwestią czasu – Tomas Barta plasował się w czołówkach takich wyścigów, jak Trofej Umag, Trofej Porec, GP Slovenian Istria, Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock, a także na etapach Istrian Spring Trophy.

Michel Aschenbrenner (P&S Benotti) – obecność szybkiego Niemca w czołowej dziesiątce Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. W ubiegłym roku szczególnie dobrze prezentował się w Bułgarii – w In the footsteps of the Romans i Tour of Bulgaria, gdzie triumfował na jednym z etapów. Wczoraj z bardzo dobrej strony pokazał się w Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock, gdzie wielokrotnie zabierał się w akcje z Alanem Banaszkiem. Warto zwrócić też uwagę na innego kolarza niemieckiej formacji, Tobiasa Nolde, który finiszował wczoraj na trzeciej pozycji.

Listę startową wyścigu można znaleźć tutaj.

Mój typ

Patryk Stosz sięgnie po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Wyścig Grand Prix Wyszków 2022 będzie transmitowany od godziny 12.00 w wielu różnych kanałach w mediach społecznościowych, w tym na profilu Naszosie.pl w serwisie Facebook. Zmagania wystartują o godzinie 13.00, finisz planowany jest na 17.00.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments