Christina Schweinberger z reprezentacji Austrii wygrała etap 3a wyścigu Gracia-Orlovà, czyli jazdę indywidualną na czas. Drugie miejsca zajęła zwyciężczyni pierwszego etapu Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl wrocław).

Etap 3a

Na sobotę w wyścigu Gracia-Orlovà zaplanowano etapy 3a i 3b. Do południa zawodniczki rywalizowały na zupełnie płaskiej, liczącej 13,5 kilometra jeździe indywidualnej na czas w miejscowości Havirov.

Najszybsza okazała się Christina Schweinberger z Austrii, która pokonała trasę w czasie 17:54. O 5 sekund wolniejsza była Agnieszka Skalniak-Sójka. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie Polki – szósta była aktualna mistrzyni Polski ITT Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), a dziewiąta Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper).

Pozycję liderki objęła Agnieszka Skalniak-Sójka, ponieważ pojechała lepiej niż Jenny Rissveds, która odebrała jej prowadzenie wczoraj. Obie zawodniczki dzieliła przed etapem tylko jedna sekunda.

Pełne wyniki:

Poprzedni artykułGrand Prix Wyszków 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułTour of Hellas 2022: Nils Lau Nyborg Broge z premierowym zwycięstwem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.