Łukasz Owsian Trofeo Laigueglia
fot. Team Arkéa Samsic

Czas leczy rany, ale niestety proces ten musi trwać. Dwa dni po Liège-Bastogne-Liège 2022 powoli wiadomo jak wielu zawodników będzie pauzowało w wyniku ogromnej kraksy, która to przydarzyła się na około 60km przed metą belgijskiego monumentu.

O stanie zdrowia dwójki kolarzy Quick-Stepu już pisaliśmy, niemniej warto przypomnieć, że poważnych złamań doznali Julian Alaphilippe i Ilan Van Wilder. Niestety na tym duecie lista poszkodowanych zawodników się nie kończy, a wśród kontuzjowanych znalazł się także jeden z naszych rodaków.

Team Arkéa Samsic poinformowało, że wśród poszkodowanych znalazł się Łukasz Owsian, który cierpi na zwichnięcie lewego ramienia. Oprócz niego na rower przez najbliższy miesiąc, a prawdopodobnie nawet dłużej nie wsiądzie Élie Gesbert, który połamał panewkę.

Złamanie lewego obojczyka oraz analogiczna kontuzja prawego nadgarstka dotknęły Doriana Godona. Przed świetnie dysponowanym w domowych jednodniówkach Francuzem z AG2R Citroën Team także dłuższy rozbrat z rowerem.

Więcej szczęścia w nieszczęściu mieli zawodnicy EF Education-EasyPost. Na asfalcie znaleźli się bowiem Odd Eiking, Ben Healy, Rigoberto Urán, Simon Carr i Ruben Guerreiro, a jedynie ten pierwszy będzie zmuszony do dłuższej pauzy. Norweg doznał niewielkiego złamania prawego łokcia i prawej kości łódeczkowatej. Ostatni z wymienionych Portugalczyk z kolei dość mocno poobijał jedno z kolan

Połamany jest także jeden z pierwszych zawodników spośród tych, którzy upadli. Jérémy Cabot wystosował długie oświadczenie (niestety po francusku), w którym wytłumaczył, że to nie on jest winnym całej kraksy, albowiem został o to pierwotnie oskarżony. Francuz będzie pauzował z powodu złamania obojczyka.

Na szczęście wiele ekip napisało już komunikaty, w których informują, że ich poszkodowani zawodnicy nie wymagali hospitalizacji. Tak uczyniły m.in. formacje Intermarché – Wanty – Gobert, Israel – Premier Tech czy Team BikeExchange-Jayco.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments