fot. Grzegorz Trzpil / Tour Bitwa Warszawska 1920

Tegoroczny kalendarz imprez UCI w Polsce zostanie otworzony 29 kwietnia jednocześnie w dwóch miejscach – równolegle rozgrywać się będą Karpacki Wyścig Kurierów oraz zupełnie nowe Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock. Poznaliśmy trasę tego drugiego.

Na Mazowszu zostaną rozegrane w tym roku 4 wyścigi jednodniowe mające kategorię 1.2. W ostatni weekend kwietnia na kolarzy czekają Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock oraz Grand Prix Wyszków, w połowie czerwca obejrzymy Grand Prix Płock i Grand Prix Płońsk. Na ten moment poznaliśmy trasę pierwszego z wymienionych.

Jeśli kogoś interesuje profil i przebieg na mapie to sprawdzić go można pod tym linkiem, tymczasem opowiadając w dużym skrócie – kolarze wyruszą z Legionowa, by poprzez Wieliszew wpaść na rundy przebiegające przez Nasielsk, a z metą w Serocku. Po drodze znalazło się miejsce dla sektorów szutrowych, a w samym finale na kolarzy czeka znana już z finiszu Tour Bitwa Warszawska 1920 hopka, na której zwycięstwo zapewnił sobie wówczas widoczny na zdjęciu opisującym artykuł Natnael Tesfatsion.

Oprócz 4 jednodniówek na Mazowszu zobaczymy w tym roku także Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. O trasie jazdy indywidualnej na czas pisaliśmy tutaj, zaś o wyścigach ze startu wspólnego informacje znajdują się pod tym linkiem.

Poprzedni artykułVolta a Catalunya 2022: Cesare Benedetti wycofał się z powodu choroby
Następny artykułSettimana Coppi e Bartali 2022: Ben Tulett po ataku w końcówce, dublet INEOS Grenadiers
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments