Start i meta w Nowym Dworze Mazowieckim oraz runda z centralnym punktem w Pomiechówku – to właśnie tak zapowiadają się tegoroczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Dużą ciekawostką jest rozbicie wyścigów dla orlików oraz elity – kolarze do lat 23 powalczą o krążki osobno w piątek, a w niedzielę będą mogli stanąć w szranki z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostaną rozegrane na Mazowszu. Więcej o trasie czasówek pisaliśmy już w dniu wczorajszym, ale organizatorzy uraczyli nas już także mapą i profilem trasy wyścigów ze startu wspólnego. Wszystkie rozpoczną się w Nowym Dworze Mazowieckim, tam też ulokowano metę, acz większość dnia zawodnicy będą spędzać na rundach rozpoczynających się w Pomiechówku.

Dystanse poszczególnych wyścigów prezentują się następująco:

  • Juniorka: 4 skrócone rundy po 17,5km (70km)
  • Juniorzy: 5 rund po 24km + dojazd (139km)
  • Tandemy: 3 rundy (72km)
  • Orlicy: 7 rund + dojazd (187km)
  • Elita kobiet: 5 rund + dojazd (139km)
  • Elita mężczyzn: 9 rund + dojazd (235km)

Pętle są dość zaskakujące – choć Mazowsze kojarzy się raczej z płaskimi terenami to na każdym z okrążeń znalazło się miejsce dla kilku hopek, które powinny wejść w nogi kolarzom analogicznie do pagórków z zeszłorocznej, kaszubskiej trasy. Suma przewyższeń wyścigu elity mężczyzn to będą wyniesie około 2000 metrów.

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

Rozdzielenie orlika od elity – przy raczej stosunkowo wątłej liczbie kolarzy w tych kategoriach – to w mojej opinii błąd i odjęcie atrakcyjności całym zawodom…

Sailor
Sailor

Fajnie, ze napisaliście kiedy to będzie.