fot. Getty Images

Przed nami premierowy odcinek jubileuszowego, 75. Tour de Romandie. Na kolarzy czeka liczący nieco ponad 5km prolog, podczas którego rozdane zostaną koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji tej imprezy, a także powstaną pierwsze, małe różnice między faworytami.

5120 metrów – tyle dokładnie czeka na kolarzy. Będzie kręto, mocno technicznie, zatem do zwycięstwa potrzebna będzie niesamowita moc i zdolność do wielokrotnego rozkręcania tak, aby rozpędzać się na nielicznych prostych do zawrotnych prędkości. Na starcie stanie 137 kolarzy, jako pierwszy o 15:10 Dario Lillo (kadra Szwajcarii), jako ostatni zaś Geraint Thomas (INEOS Grenadiers), który rampę startową opuści o 17:26. W wyścigu nie startują Polacy.

Kolejność startu podczas prologu Tour de Romandie 2022:
Kursywą zapisano faworytów klasyfikacji generalnej, pogrubieni zostali zaś specjaliści od tego typu etapów.

Lp. Godzina  NAZWISKO i Imię Drużyna
1 15:10:00  LILLO Dario Switzerland
2 15:11:00  GARCÍA PIERNA Carlos Equipo Kern Pharma
3 15:12:00  NIBALI Antonio Astana Qazaqstan Team
4 15:13:00  NABERMAN Tim Team DSM
5 15:14:00  CATAFORD Alexander Israel – Premier Tech
6 15:15:00  MAAS Jan Team BikeExchange – Jayco
7 15:16:00  GONZÁLEZ Abner Movistar Team
8 15:17:00  TOLHOEK Antwan Trek – Segafredo
9 15:18:00  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe
10 15:19:00  PARET-PEINTRE Valentin AG2R Citroën Team
11 15:20:00  KNOX James Quick-Step Alpha Vinyl Team
12 15:21:00  BADILATTI Matteo Groupama – FDJ
13 15:22:00  CHAMPION Thomas Cofidis
14 15:23:00  HUYS Laurens Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
15 15:24:00  WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious
16 15:25:00  KUSS Sepp Jumbo-Visma
17 15:26:00  MCNULTY Brandon UAE Team Emirates
18 15:27:00  RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers
19 15:28:00  DEBONS Antoine Switzerland
20 15:29:00  MIQUEL Pau Equipo Kern Pharma
21 15:30:00  RIABUSHENKO Alexandr Astana Qazaqstan Team
22 15:31:00  COMBAUD Romain Team DSM
23 15:32:00  NEILANDS Krists Israel – Premier Tech
24 15:33:00  SOBRERO Matteo Team BikeExchange – Jayco
25 15:34:00  JACOBS Johan Movistar Team
26 15:35:00  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo
27 15:36:00  VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal
28 15:37:00  HIGUITA Sergio BORA – hansgrohe
29 15:38:00  SCHÄR Michael AG2R Citroën Team
30 15:39:00  HONORÉ Mikkel Frølich Quick-Step Alpha Vinyl Team
31 15:40:00  REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ
32 15:41:00  ARMÉE Sander Cofidis
33 15:42:00  DELACROIX Théo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
34 15:43:00  PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious
35 15:44:00  ROOSEN Timo Jumbo-Visma
36 15:45:00  AYUSO Juan UAE Team Emirates
37 15:46:00  DE PLUS Laurens INEOS Grenadiers
38 15:47:00  BRUN Nils Switzerland
39 15:48:00  PARRA José Félix Equipo Kern Pharma
40 15:49:00  STEINHAUSER Georg EF Education-EasyPost
41 15:50:00  CONTI Valerio Astana Qazaqstan Team
42 15:51:00  PEDERSEN Casper Team DSM
43 15:52:00  STRONG Corbin Israel – Premier Tech
44 15:53:00  SMITH Dion Team BikeExchange – Jayco
45 15:54:00  MAS Lluís Movistar Team
46 15:55:00  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo
47 15:56:00  HOLMES Matthew Lotto Soudal
48 15:57:00  GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe
49 15:58:00  PETERS Nans AG2R Citroën Team
50 15:59:00  VERNON Ethan Quick-Step Alpha Vinyl Team
51 16:00:00  ROUX Anthony Groupama – FDJ
52 16:01:00  VILLELLA Davide Cofidis
53 16:02:00  HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
54 16:03:00  TEUNS Dylan Bahrain – Victorious
55 16:04:00  LEEMREIZE Gijs Jumbo-Visma
56 16:05:00  POLANC Jan UAE Team Emirates
57 16:06:00  AMADOR Andrey INEOS Grenadiers
58 16:07:00  VOISARD Yannis Switzerland
59 16:08:00  GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma
60 16:09:00  HEALY Ben EF Education-EasyPost
61 16:10:00  ZEITS Andrey Astana Qazaqstan Team
62 16:11:00  TUSVELD Martijn Team DSM
63 16:12:00  FROOME Chris Israel – Premier Tech
64 16:13:00  GRMAY Tsgabu Team BikeExchange – Jayco
65 16:14:00  RODRÍGUEZ Óscar Movistar Team
66 16:15:00  ABERASTURI Jon Trek – Segafredo
67 16:16:00  GRIGNARD Sébastien Lotto Soudal
68 16:17:00  KONRAD Patrick BORA – hansgrohe
69 16:18:00  NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team
70 16:19:00  ČERNÝ Josef Quick-Step Alpha Vinyl Team
71 16:20:00  PACHER Quentin Groupama – FDJ
72 16:21:00  GESCHKE Simon Cofidis
73 16:22:00  JOHANSEN Julius Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
74 16:23:00  SÁNCHEZ Luis León Bahrain – Victorious
75 16:24:00  HESSMANN Michel Jumbo-Visma
76 16:25:00  GAVIRIA Fernando UAE Team Emirates
77 16:26:00  SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
78 16:27:00  COLOMBO Filippo Switzerland
79 16:28:00  LOPEZ Diego Equipo Kern Pharma
80 16:29:00  QUINN Sean EF Education-EasyPost
81 16:30:00  GRUZDEV Dmitriy Astana Qazaqstan Team
82 16:31:00  BRENNER Marco Team DSM
83 16:32:00  BEVIN Patrick Israel – Premier Tech
84 16:33:00  JANSEN Amund Grøndahl Team BikeExchange – Jayco
85 16:34:00  MÜHLBERGER Gregor Movistar Team
86 16:35:00  BERNARD Julien Trek – Segafredo
87 16:36:00  SWEENY Harry Lotto Soudal
88 16:37:00  PALZER Anton BORA – hansgrohe
89 16:38:00  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team
90 16:39:00  CATTANEO Mattia Quick-Step Alpha Vinyl Team
91 16:40:00  MOLARD Rudy Groupama – FDJ
92 16:41:00  BOHLI Tom Cofidis
93 16:42:00  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
94 16:43:00  PRICE-PEJTERSEN Johan Bahrain – Victorious
95 16:44:00  GESINK Robert Jumbo-Visma
96 16:45:00  FISHER-BLACK Finn UAE Team Emirates
97 16:46:00  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers
98 16:47:00  THIÉBAUD Valère Switzerland
99 16:48:00  BERRADE Urko Equipo Kern Pharma
100 16:49:00  POWLESS Neilson EF Education-EasyPost
101 16:50:00  TEJADA Harold Astana Qazaqstan Team
102 16:51:00  ARNDT Nikias Team DSM
103 16:52:00  FUGLSANG Jakob Israel – Premier Tech
104 16:53:00  BEWLEY Sam Team BikeExchange – Jayco
105 16:54:00  RUBIO Einer Augusto Movistar Team
106 16:55:00  SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo
107 16:56:00  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal
108 16:57:00  WANDAHL Frederik BORA – hansgrohe
109 16:58:00  JUNGELS Bob AG2R Citroën Team
110 16:59:00  SCHMID Mauro Quick-Step Alpha Vinyl Team
111 17:00:00  STORER Michael Groupama – FDJ
112 17:01:00  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis
113 17:02:00  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
114 17:03:00  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious
115 17:04:00  DENNIS Rohan Jumbo-Visma
116 17:05:00  OLIVEIRA Ivo UAE Team Emirates
117 17:06:00  PLAPP Luke INEOS Grenadiers
118 17:07:00  FLÜCKIGER Mathias Switzerland
119 17:08:00  GARCÍA PIERNA Raúl Equipo Kern Pharma
120 17:09:00  URÁN Rigoberto EF Education-EasyPost
121 17:10:00  DE BOD Stefan Astana Qazaqstan Team
122 17:11:00  LEKNESSUND Andreas Team DSM
123 17:12:00  WOODS Michael Israel – Premier Tech
124 17:13:00  COLLEONI Kevin Team BikeExchange – Jayco
125 17:14:00  VERONA Carlos Movistar Team
126 17:15:00  TIBERI Antonio Trek – Segafredo
127 17:16:00  CRAS Steff Lotto Soudal
128 17:17:00  VLASOV Aleksandr BORA – hansgrohe
129 17:18:00  O’CONNOR Ben AG2R Citroën Team
130 17:19:00  CAVAGNA Rémi Quick-Step Alpha Vinyl Team
131 17:20:00  PINOT Thibaut Groupama – FDJ
132 17:21:00  IZAGIRRE Ion Cofidis
133 17:22:00  PLANCKAERT Baptiste Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
134 17:23:00  MÄDER Gino Bahrain – Victorious
135 17:24:00  KRUIJSWIJK Steven Jumbo-Visma
136 17:25:00  HIRSCHI Marc UAE Team Emirates
137 17:26:00  THOMAS Geraint INEOS Grenadiers

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments