fot. Getty Images Sport/Deceuninck-Quick-Step

Już w niedzielę drugi z monumentów sezonu 2022 – Ronde van Vlaanderen – Tour des Flandres. W 106. edycji Flandryjskiej Piękności zobaczymy całą masę gwiazd, a do sieci trafiła już wstępna lista startowa.

172 zawodników w 25 zespołach – tak prezentuje się na ten moment zestawienie kolarzy zaanonsowanych do rywalizacji w tegorocznym Ronde van Vlaanderen. Wśród nich wstępnie znajduje się aż siódemka Polaków – pomimo wypadku Kamila Gradka, w wyniku którego będzie musiał pauzować, do startu zgłoszona jest cała masa naszych rodaków, a konkretnie Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Maciej Bodnar (TotalEnergies), Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious), Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB), Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) i Szymon Sajnok (Cofidis).

Z jedynką na starcie stanąłby broniący tytułu Kasper Asgreen (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Oprócz Duńczyka znajdziemy na liście całą plejadę gwiazd – widnieją tam takie nazwiska jak Wout van Aert (Jumbo-Visma), Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) czy Stefan Küng (Groupama-FDJ). W sumie łatwiej byłoby wymienić nieobecnych – start odpuścił sobie będący bez formy Peter Sagan (TotalEnergies), a do ojczyzny wrócił bardzo mocno pompowany w mediach Biniam Girmay (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

  • Quick-Step Alpha Vinyl Team
    • 1  ASGREEN Kasper
    • 2  LAMPAERT Yves
    • 3  BALLERINI Davide
    • 4  HONORÉ Mikkel Frølich
    • 5  SÉNÉCHAL Florian
    • 6  ŠTYBAR Zdeněk
    • 7  VAN LERBERGHE Bert

DS PEETERS Wilfried

  • Jumbo-Visma
    • 11  VAN AERT Wout
    • 12  BENOOT Tiesj
    • 13  LAPORTE Christophe
    • 14  AFFINI Edoardo
    • 15  TEUNISSEN Mike
    • 16  ROOSEN Timo
    • 17  VAN HOOYDONCK Nathan

DS VAN DONGEN Arthur

  • Lotto Soudal
    • 21  CAMPENAERTS Victor
    • 22  BEULLENS Cedric
    • 23  WELLENS Tim
    • 24  FRISON Frederik
    • 25  GRIGNARD Sébastien
    • 26  VAN MOER Brent
    • 27  VERMEERSCH Florian

DS MAES Nikolas

  • Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
    • 31  KRISTOFF Alexander
    • 32  BYSTRØM Sven Erik
    • 33  CLAEYS Dimitri
    • 34  DE GENDT Aimé
    • 35  PASQUALON Andrea
    • 36  PETIT Adrien
    • 37  VAN DER HOORN Taco

DS VAN DER SCHUEREN Hilaire

  • AG2R Citroën Team
    • 41  VAN AVERMAET Greg
    • 42  NAESEN Oliver
    • 43  JUNGELS Bob
    • 44  DEWULF Stan
    • 45  SCHÄR Michael
    • 46  TOUZÉ Damien
    • 47  VAN HOECKE Gijs

DS GUILLE Nicolas

  • EF Education-EasyPost
    • 51  BETTIOL Alberto
    • 52  BISSEGGER Stefan
    • 53  DOULL Owain
    • 54  VALGREN Michael
    • 55  KEUKELEIRE Jens
    • 56  RUTSCH Jonas
    • 57  WIŚNIOWSKI Łukasz

DS VANMARCKE Ken

  • Trek – Segafredo
    • 61  STUYVEN Jasper
    • 62  THEUNS Edward
    • 63  PEDERSEN Mads
    • 64  HOELGAARD Markus
    • 65  SIMMONS Quinn
    • 66  SKUJIŅŠ Toms
    • 67  VERGAERDE Otto

DS DE JONGH Steven

  • Israel – Premier Tech
    • 71  VANMARCKE Sep
    • 72  BIERMANS Jenthe
    • 73  BOIVIN Guillaume
    • 74  FUGLSANG Jakob
    • 75  HOULE Hugo
    • 77  VAN ASBROECK Tom

DS DEMOL Dirk

  • Alpecin-Fenix
    • 81  VAN DER POEL Mathieu
    • 82  PHILIPSEN Jasper
    • 83  GOGL Michael
    • 84  DILLIER Silvan
    • 85  MEURISSE Xandro
    • 86  RIESEBEEK Oscar
    • 87  VERMOTE Julien

DS ROODHOOFT Christoph

  • UAE Team Emirates
    • 91  POGAČAR Tadej
    • 92  BJERG Mikkel
    • 93  BRUNEL Alexys
    • 94  GAVIRIA Fernando
    • 95  LAENGEN Vegard Stake
    • 96  TRENTIN Matteo
    • 97  TROIA Oliviero

DS BALDATO Fabio

  • TotalEnergies
    • 102  BOASSON HAGEN Edvald
    • 103  BODNAR Maciej
    • 104  OSS Daniel
    • 105  TERPSTRA Niki
    • 106  TURGIS Anthony
    • 107  VAN GESTEL Dries

DS ARNOULD Dominique

 

  • INEOS Grenadiers
    • 111  PIDCOCK Thomas
    • 112  KWIATKOWSKI Michał
    • 113  NARVÁEZ Jhonatan
    • 114  ROWE Luke
    • 115  SHEFFIELD Magnus
    • 116  SWIFT Ben
    • 117  VAN BAARLE Dylan

DS KNAVEN Servais

  • Team BikeExchange – Jayco
    • 121  MATTHEWS Michael
    • 122  EDMONDSON Alex
    • 123  SMITH Dion
    • 124  DURBRIDGE Luke
    • 125  STEWART Campbell
    • 126  KONYCHEV Alexander
    • 127  MEZGEC Luka

DS HAYMAN Mathew

  • Astana Qazaqstan Team
    • 131  MOSCON Gianni
    • 132  BASSO Leonardo
    • 133  BOARO Manuele
    • 134  FEDOROV Yevgeniy
    • 135  GRUZDEV Dmitriy
    • 137  ZAKHAROV Artyom

DS ZANINI Stefano

  • Bahrain – Victorious
    • 141  HAUSSLER Heinrich
    • 142  MACIEJUK Filip
    • 143  MILAN Jonathan
    • 144  MOHORIČ Matej
    • 145  SÜTTERLIN Jasha
    • 146  TEUNS Dylan
    • 147  WRIGHT Fred

DS POITSCHKE Enrico

  • BORA – hansgrohe
    • 151  POLITT Nils
    • 152  ARCHBOLD Shane
    • 153  HALLER Marco
    • 154  MEEUS Jordi
    • 155  PÖSTLBERGER Lukas
    • 156  VAN POPPEL Danny
    • 157  BENEDETTI Cesare

DS HEYNDERICKX Jean-Pierre

  • Cofidis
    • 161  ALLEGAERT Piet
    • 162  BOHLI Tom
    • 163  KREDER Wesley
    • 164  RENARD Alexis
    • 165  SAJNOK Szymon
    • 166  VANBILSEN Kenneth
    • 167  WALLAYS Jelle

DS DELOEUIL Alain

  • Groupama – FDJ
    • 171  KÜNG Stefan
    • 172  ASKEY Lewis
    • 173  GENIETS Kevin
    • 174  LE GAC Olivier
    • 175  LIENHARD Fabian
    • 176  LUDVIGSSON Tobias
    • 177  MADOUAS Valentin

DS GUESDON Frédéric

  • Movistar Team
    • 181  ARANBURU Alex
    • 182  ERVITI Imanol
    • 183  GARCÍA CORTINA Iván
    • 184  JACOBS Johan
    • 185  NORSGAARD Mathias
    • 186  KANTER Max
    • 187  LAZKANO Oier

DS GARCÍA ACOSTA José Vicente

  • Team DSM
    • 191  DEGENKOLB John
    • 192  DENZ Nico
    • 193  EEKHOFF Nils
    • 194  HVIDEBERG Jonas Iversby
    • 195  NIEUWENHUIS Joris
    • 196  PEDERSEN Casper
    • 197  VERMAERKE Kevin

DS LIGTHART Pim

  • B&B Hotels – KTM
    • 201  GOUGEARD Alexis
    • 202  JAUREGUI Quentin
    • 203  KORETZKY Victor
    • 204  LECROQ Jérémy
    • 205  LEMOINE Cyril
    • 206  MOZZATO Luca
    • 207  WARLOP Jordi

DS ENGOULVENT Jimmy

  • Bingoal Pauwels Sauces WB
    • 211  DUPONT Timothy
    • 212  PAASSCHENS Mathijs
    • 213  LIVYNS Arjen
    • 214  ANIOŁKOWSKI Stanisław
    • 215  REX Laurenz
    • 216  ROBEET Ludovic
    • 217  WIRTGEN Tom

DS KAISEN Olivier

  • Sport Vlaanderen – Baloise
    • 221  APERS Ruben
    • 222  BRAET Vito
    • 223  DE PESTEL Sander
    • 224  DE VYLDER Lindsay
    • 225  GHYS Robbe
    • 226  MARIT Arne
    • 227  VAN ROOY Kenneth

DS PLANCKAERT Walter

  • Team Arkéa Samsic
    • 231  CAPIOT Amaury
    • 232  DECLERCQ Benjamin
    • 233  LOUVEL Matis
    • 234  PAJUR Markus
    • 235  LEDANOIS Kévin
    • 236  RUSSO Clément
    • 237  SWIFT Connor

DS HINAULT Sébastien

  • Uno-X Pro Cycling Team
    • 241  HALVORSEN Kristoffer
    • 242  JOHANNESSEN Tobias Halland
    • 243  LEVY William Blume
    • 244  RESELL Erik Nordsæter
    • 245  SKAARSETH Anders
    • 246  WÆRENSKJOLD Søren
    • 247  DVERSNES Fredrik

DS VANOUDENHOVE Gino

Listę startową można śledzić w niezawodnym serwisie Procyclingstats.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments