fot. Lotto Soudal

Caleb Ewan nie zrealizuje w tym roku marzenia o zwycięstwie w Milano-Sanremo. Australijczyka wyeliminowała choroba.

Początek sezonu przyniósł 27-latkowi z Lotto Soudal trzy zwycięstwa etapowe w trzech wyścigach etapowych: Saudi Tour, Tour des Alpes Martimes oraz Tirreno-Adriatico. Z tym ostatnim pożegnał się dzień po zwycięstwie w trzecim dniu rywalizacji – zamierzał w pełni zregenerować się przed zaplanowanym na sobotę wyścigiem. Niestety okazuje się, że nie będzie mu dane nawet w nim wystartować. Dziś jego ekipa wypuściła komunikat, w którym informuje o nieobecności Australijczyka na trasie Primavery. Przyczyną była choroba.

Jestem rozczarowany, że nie będę mógł stanąć na starcie. Byłem w dobrej dyspozycji i gotowy na trudny wyścigu, ale tak jak wielu kolarzy w ostatnim czasie, zachorowałem na grypę żołądkową. Razem z zespołem uznaliśmy, że w takiej sytuacji najlepiej będzie skupić się na innych celach

– mówił kolarz Lotto Soudal w komunikacie prasowym.

Rzeczywiście, nie jest on pierwszym kolarzem, którego choroba zmusiła do wycofania się z Primavery. Wcześniej informowaliśmy o tym, że podobny los spotkał Jaspera Stuyvena, Sonny’ego Colbrellego oraz Juliana Alaphilippe’a.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

No nie, no po prostu nie…