Foto: Equipe Cycliste Groupama FDJ

Jensen Plowright (Equipe continentale Groupama-FDJ) wygrał po finiszu z dużej grupy młodzieżową wersję Bredene Koksijde Classic. 

Młodzieżowy wyścig Youngster Coast Challenge to tak naprawdę Bredene Koksijde Classic dla kolarzy do lat 23. Do przejechania było ponad 167 kilometrów, a jedynymi trudnościami były dwa krótkie podjazdy w połowie rywalizacji.

Początek ścigania był dość nerwowy. Mieliśmy sporo kraks i defektów. Dość szybko peleton podzielił się na kilka grup. Na czele kręciło około 30 kolarzy, którzy mieli niewielką przewagę. Później sytuacja na czele zmieniała się kilkukrotnie.

Na 70 kilometrów przed metą na solowy atak zdecydował się Sven REDMANN (Rad-Net Rose Team). 15 kilometrów dalej niemiecki kolarz miał ponad minutę przewagi nad peletonem.

Jednak peleton nie zamierzał odpuszczać i sukcesywnie zbliżał się do prowadzącego. Wszystko zjechało się ponownie na 40 kilometrów przed metą. W kolejną akcję zabrała się szóstka kolarzy: Robert DONALDSON (Wielka Brytania), Tim MARSMAN (Metec-SOLARWATT p/b Mantel), Warre VANGHELUWE (Elevate p/b Home Solution-Soenens), Jarne VAN GRIEKEN (Acrog-Tormans), Joseph PIDCOCK (Groupama-FDJ Continental) oraz Sam CULVERWELL (Trinity Racing).

Na ostatniej rundzie dojechało do nich kolejnych kilkunastu kolarzy. O zwycięstwie zadecydował więc sprint z dużej grupki. Najszybszy okazał się Jensen Plowright (Equipe continentale Groupama-FDJ), który pokonał swojego kolegę z zespołu Paula Penhoëta.

Podium uzupełnił Davide Persico (Team Colpack Ballan).

Poprzedni artykułCaleb Ewan nie wystartuje w Milano-Sanremo 2022
Następny artykułMathieu van der Poel oficjalnie w składzie na Milano-Sanremo 2022! Zmierzy się z Van Aertem
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments