Nicolas Roche Cycling Ireland. Photo Fennell Photography / Copyright 2022

Były irlandzki kolarz Nicolas Roche został zatrudniony w kolarskiej reprezentacji Irlandii, a jego zadaniem będzie przygotować zawodników elity do dwóch dużych imprez mistrzowskich – mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata w Wollongong w Australii.   

Zatrudnienie Roche’a ma charakter natychmiastowy, co oznacza, że właściwie już rozpoczął pracę. Oprócz obowiązków związanych z seniorami, będzie pełnił także rolę mentora wobec składów juniorskich i do lat 23.

Jak powiedział prezydent Cycling Ireland, Liam Collins, chciano skorzystać z ogromnego doświadczenia i wiedzy, jakie posiada Roche.

– Zatrudnienie Nicolasa Roche’a jest dla nas bardzo istotnym ruchem i pomoże nam zapewnić przygotowanie do najważniejszych imprez mistrzowskich na najwyższym światowym poziomie. Cieszymy się, że podziela on naszą wizję i ambicje, a także widzi w nas potencjał. Nie możemy się już doczekać współpracy z nim nad programem szosowym w tym sezonie. Myślami jesteśmy także przy Paryżu 2024 [igrzyska olimpijskie – przyp. M.W.]

– powiedział Collins.

Profesjonalna kariera kolarska Nico Roche’a trwała 17 lat. W tym czasie uzbierał 1270 dni wyścigowych. Może się również poszczycić dwudziestoma dwoma ukończonymi wielkimi tourami.

Sam Roche podzielił się wrażeniami z otrzymania nowej pracy w mediach społecznościowych.

– Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę ogłosić, iż zostałem zatrudniony jako dyrektor sportowy irlandzkiej kolarskiej reprezentacji elity. Nie mogę się doczekać aż włożę swoją energię w to, aby wspierać drużynę. Dziękuję Cycling Ireland za taką możliwość. Idźmy krok po kroku w kierunku wielkich celów obranych na przyszłość

– napisał 37-letni Irlandczyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nicolas Roche (@roche_nicholas)

Warto również odnotować, że Roche bierze obecnie udział w irlandzkiej edycji „Tańca z gwiazdami”. Zdjęcie z tej nowej na kolarskiej emeryturze przygody można zobaczyć poniżej. 🙂

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nicolas Roche (@roche_nicholas)

Poprzedni artykułTrofeo Serra de Tramuntana 2022: Tim Wellens wygrywa po raz czwarty w karierze
Następny artykułFayetteville 2022: Zapowiedź pierwszego dnia mistrzostw
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments