Foto: PhotoGomezSport2019

Ostatnio mówi się o tym, że Romain Bardet może opuścić AG2R La Mondiale i przejść do Team Sunweb. Do sprawy w rozmowie z L’Equipe odniósł się Nicolas Roche.

Zmiana zespołu przez Romaina Bardeta byłaby dużą niespodzianką. Francuz ściganie w World Tourze rozpoczął w 2012 roku w AG2R La Mondiale i cały czas jest kolarzem tej drużyny. Ostatnio wyniki 29-latka są słabsze i możliwe, że zmiana otoczenia byłaby dobrym impulsem.

W 2012 roku, kiedy Bardet dołączył do AG2R La Mondiale, we francuskim zespole jeździł Nicolas Roche. Francuz i Irlandczyk byli kolegami drużynowymi jedynie przez rok, bo Roche przeszedł do Team Saxo – Tinkoff. Wspólnie wystartowali w Tour of California i Volta a Catalunya.

Po odejściu Toma Dumoulina Bardet miałby wielką szansę na rolę lidera Team Sunweb na Tour de France. Obecnie wśród kolarzy z dobrymi wynikami na wielkich tourach w Sunwebie są jedynie Wilco Kelderman i właśnie Roche. Irlandczyk był 5. w Vuelta a Espana, ale to miało miejsce 7 lat temu. W poprzednim sezonie przez kilka dni był liderem hiszpańskiego wyścigu.

Nie mam dokładnych informacji, ale nie zaskoczyłoby mnie, gdyby Iwan Spekenbrink kontaktował się z Romainem. Myślę, że Romain chciałby takiego zorganizowania, które u nas jest na pierwszym miejscu. Więcej mówi się o Team INEOS, bo wygrali Tour de France, ale w Team Sunweb jest podobnie. Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym, że Romain przyszedł do nas, uważam go za przyjaciela

– powiedział Nicolas Roche dla L’Equipe.

Poprzedni artykułKolumbijski rewolwerowiec z dwoma nabojami
Następny artykułWyścigi we Francji przygotują Toma Dumoulina do Tour de France
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments