fot. ASO/Alex Broadway

Wiele ekip na poziomie World Tour, między innymi Team Sunweb jest zainteresowane usługami Romaina Bardeta już w 2021 roku.

Niemiecka drużyna po odejściu Toma Dumoulina znacząco straciła na znaczeniu, jeśli chodzi o walkę w klasyfikacji generalnej wyścigów trzytygodniowych. Oczywiście w ekipie kierowanej przez Iwana Spekenbrinka są nadal Wilco Kelderman oraz Sam Oomen, ale drugi z tych zawodników może już po zakończeniu tego sezonu opuścić swój dotychczasowy zespół.

Tym samym nie dziwi zainteresowanie Bardetem, który z pewnością miałby gwarantowaną pozycję lidera w Team Sunweb. Jak zapewnia agent 29-letniego zawodnika Joona Laukka w rozmowie z De Telegraaf przyszłość Francuza nie jest jeszcze przesądzona.

 

Nic nie zostało sfinalizowane, ani z Sunwebem, ani z innymi zespołami. Jest całkiem łatwo zapisać nazwy drużyn do, których (Bardet) mógłby się udać. Są to zespoły o silnej etyce (przeciw dopingowi), pomimo że nigdy nie możesz być w 100% pewien wszystkich zawodników

– powiedział agent Francuza.

Oprócz wspomnianej już ekipy Sunweb zainteresowane Romainem Bardetem miałyby być, również drużyny Mitchelton-Scott oraz Trek-Segafredo. Jaka będzie przyszłość lidera ekipy AG2R La Mondiale? Czy opuści zespół, w którym ściga się od 2012 roku? Na odpowiedź na te pytania będzie trzeba jeszcze nieco poczekać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments