fot. Ag2r la mondiale

Ekipa, którą kieruje Vincent Lavenu przedłużyła umowy do końca 2022 roku z trzema swoimi dotychczasowymi podopiecznymi. Są nimi Francuzi: Dorian Godon, Aurélien Paret-Peintre oraz Geoffrey Bouchard.

28-letni Geoffrey Bouchard ściga się we francuskiej drużynie od sierpnia 2018 roku. Wcześniej był on jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy amatorów we Francji, Pomimo późnego przejścia na zawodostwo w zeszłym roku został on „królem gór” wyścigu Vuelta a España.

Kolejnym zawodnikiem, który otrzymał kredyt zaufania od swojego dotychczasowego pracodawcy jest 24-letni Dorian Godon. Do tej pory tyczkowaty Francuz skupiał się głównie na pomocy swoim liderom, a jego wartymi do odnotowania sukcesami są wygrane dwa razy z rzędu prologi otwierające Boucles de la Mayenne w 2018 i 2019 roku.

Ostatnim ze wspomnianej trójki, która przedłużyła kontrakty z ekipą AG2R La Mondiale jest Aurélien Paret-Peintre. 24-latek jeszcze podczas tego sezonu zanotował kilka wartościowych wyników w klasyfikacji generalnej francuskich „etapówek”. Zajął szóstą lokatę podczas Etoile de Bessèges oraz był jedenasty na koniec wyścigu Tour de La Provence.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments