Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Kolarz Team INEOS dziś powróci do wirtualnej rywalizacji wraz ze swoimi kolegami z zespołu podczas drugiego Team INEOS eRace Classic na platformie Zwift. Z tej okazji Polak udzielił wywiadu dla portalu Cyclingnews.

Popularny “Kwiato” przygotowuje się na południu Francji do wznowienia sezonu, w którym jego pierwszym startem ma być Strade Bianche już 1 sierpnia. Sam zainteresowany zdradził na czym skupi się podczas tych trzech bardzo intensywnych miesięcy.

W tej chwili trudno jest ocenić moją dyspozycję, ponieważ pozostały jeszcze około dwa miesiące do ścigania się i wciąż jest dużo czasu, aby zbudować formę do pierwszego wyścigu. Po prostu skupiam się na podstawach i od pierwszego sierpnia do końca października muszę być w dobrej formie. Patrząc na ogólną sytuację z nowym kalendarzem może być to dla mnie wymarzona okazja. Mogę zbudować jeden szczyt formy na klasyki – co jest moim głównym celem na sezon po koronawirusie, a także mogę przygotować się do Tour de France w tym samym czasie.

– stwierdził 30-letni zawodnik Team INEOS.

Mistrz świata z Ponferrady w swoim ostatnim wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) ujawnił, że skupi się na pomocy swoim liderom podczas “Wielkiej Pętli”, a następnie powalczy o zwycięstwa w wyścigach klasycznych, takich jak jego upragnione Liege-Bastogne-Liege. Kwiatkowski ma nadzieję, że zakończy Tour de France, w takiej formie, jak w 2017 i 2018 roku, gdy później wygrywał odpowiednio Clásica Ciclista San Sebastian w 2017 roku oraz w kolejnym sezonie Tour de Pologne.

Wystartuje w Tour de France. Myślę, że będzie to dobrze komponować się wraz z (późniejszym) sezonem klasyków. Mam świetne doświadczenia, nie z każdego roku co prawda, ale wiem, że jeśli zrobię wszystko prawidłowo to mogę skończyć Tour de France w jeszcze lepszej formie niż, gdy rozpocznie się wyścig

– zakończył “Kwiato”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments