Fot. BMC

Doświadczony Irlandczyk ogłosił dzisiaj zakończenie swojej długiej, niemal osiemnastoletniej sportowej kariery. Roche wygrał w tym czasie dwanaście zawodowych wyścigów, a także reprezentował barwy ośmiu drużyn. 

37 latek zostanie zapamiętany jako dobry góral, często pełniący rolę kluczowego pomocnika. Największymi sukcesami w karierze Roche’a zdają się być triumfy etapowe podczas hiszpańskiej Vuelty w 2015 oraz 2013 roku, a także 5. i 6. miejsce w klasyfikacjach generalnych tej samej imprezy, lecz w latach 2013 i 2010. Godny podziwu jest też wyczyn ukończenia aż 22 Wielkich Tourów z 24 do których Nicolas przystąpił. Irlandczyk o swojej decyzji mówi tak:

Wszystkim tym, którzy mnie wspierali, śledzili moją karierę i kibicowali – dziękuję. Kolejnej generacji irlandzkich kolarzy – pracujcie ciężko, mierzcie wysoko. Wszystko jest dla was możliwe. Nie mogę się doczekać by obserwować wasz dalszy progres.

Kolarstwo to moje życie. Pozwoliło mi napotkać na swojej drodze wiele wspaniałych osób, podróżować do miejsc, których nigdy bym nie poznał. Od sierpnia myślę o możliwościach jakie przyniesie mi nowy rozdział mojego życia. Pozostanę w kolarstwie, zostanę konsultantem agencji Trinity Sports Management, a także skupie się na rozwoju swojego sklepu rowerowego. Jeszcze raz – dziękuję wam wszystkim!

Nicolasowi na nowej drodze życzymy szczęścia i kolejnych sukcesów. Dziękujemy za lata emocji!

Poprzedni artykułBinche-Chimay-Binche 2021: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułCotygodniowy Quiz Kolarski #36
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments