fot. Zesdaagse Gent

Młody belgijski talent, Tuur Dens, od przyszłego roku będzie kolarzem Sport Vlaanderen – Baloise, zespołu ścigającego się z licencją ProTeams. 21-latek związał się z drużyną dwuletnią umową.

Belgijska drużyna drugiej dywizji, Sport Vlaanderen – Baloise, ogłosiła nazwisko kolejnego kolarza, który od początku sezonu 2022 będzie reprezentował jej barwy. Jest nim Tuur Dens – 21-latek, dotychczas ścigający się w amatorskiej ekipie Hubo Titan Cargo Cycling Team. Belg, jak na razie, największe sukcesy odnosi na torze. Dwukrotnie stawał na podium młodzieżowych mistrzostw Europy w scratchu (wyścigu na kreskę), a w ubiegłym tygodniu zdobył srebrny medal mistrzostw świata elity właśnie w tej konkurencji.

W rozgrywanej we francuskim Roubaix imprezie lepszy od niego był jedynie Francuz Donavan Grondin, na co dzień ścigający się w Team Arkea Samsic. Choć Tuur Dens w swojej karierze przejechał niewiele wyścigów rangi UCI, z sukcesami rywalizował w imprezach amatorskich rozgrywanych w Belgii. W tym roku triumfował w wyścigach w Hulshout, Merelbeke i Zerkegem – każdy z nich kończył się finiszem z dużej grupy.

Tuur Dens jest piątym kolarzem, który od przyszłego sezonu zasili ekipę Sport Vlaanderen – Baloise. Oprócz niego do drużyny z grona ProTeams dołączą dynamiczni Milan Fretin i Vito Braet, a także Jenno Berckmoes i Kamiel Bonneu, który zajął w tym roku siódme miejsce w Liege-Bastogne-Liege.

Srebrny medalista mistrzostw świata w scratchu najprawdopodobniej będzie łączył starty na szosie z torem. W sezonie 2021 w barwach Sport Vlaanderen – Baloise jeździło kilku kolarzy, którzy z sukcesami ścigają się na welodromie, między innymi Fabio Van den Bossche, Robbe Ghys, Lindsay De Vylder, Rune Herregodts czy Kenny De Ketele.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments