fot. Getty Images

Mistrz olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego ma obecnie tworzyć struktury drużyny kontynentalnej, która ma być dedykowana utalentowanym zawodnikom rodem z Ameryki Południowej.

Według najnowszych doniesień medialnych kolumbijskich mediów, które przekazuje niderlandzki portal Wielerflits, Richard Carapaz ma być mocno zapracowany podczas tegorocznego off-season. Ekwadorczyk ma obecnie pracować nad stworzeniem ekipy kontynentalnej, która miałaby wspomagać młodych, utalentowanych zawodników pochodzących z Ameryki Południowej.

Ekwadorczyk, według tych informacji chciałby przede wszystkim stworzyć struktury dla kolarzy, zwłaszcza w jego ojczyźnie. Dzięki sukcesom odniesionych w ostatnich latach oraz przede wszystkim dzięki występowi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, kolarz zespołu INEOS Grenadiers może liczyć na wsparcie wielu sponsorów. Jeśli wszystko pójdzie z planem, to możliwe, że zespół Richarda Carapaza rozpocznie swoją działalność już w 2022 roku.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tajfun
Tajfun

Fajny i ambitny pomysł. Dużo wytrwałości i powodzenia trzeba życzyć. Tylko, żeby sie zaraz nie okazało, że w takim np. Ekwadorze pojawi sie więcej talentów niz w Polsce…