fot. Giro d'Italia

Już jutro poznamy pierwsze szczegóły dotyczące trasy przyszłorocznego wyścigu Giro d’Italia. Prezentacja włoskiego Grand Touru zostanie w oryginalny sposób podzielona na pięć części.

Firma RCS Sport, czyli główny organizator Wielkiego Touru odbywającego się na Półwyspie Apenińskim poinformowała dziś o terminach prezentacji poszczególnych etapów 105. edycji Giro d’Italia. Tym razem nie będzie to typowa prezentacja trasy, do jakiej mogliśmy się przyzwyczaić.

W środę 3 listopada poznamy szczegóły dotyczące rozpoczęcia rywalizacji w tym trzytygodniowym wyścigu. Przyszłoroczne Grande Partenza najprawdopodobniej odbędzie się na Węgrzech. Kilka dni później, w poniedziałek 8 listopada dowiemy się, jak będą wyglądać etapy dedykowane sprinterom. Następnego dnia we wtorek obejrzymy profile odcinków, pagórkowatych, a w środę poznamy trasę górskich etapów. Piątym, a zarazem ostatnim aktem prezentacji 105. edycji Giro d’Italia będzie ogłoszenie zakończenia wyścigu Grande Arrivo, które odbędzie się w czwartek 11 listopada.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments