fot. UEC

Znany głównie z kolarskiego welodromu Fabio Van Den Bossche przez kolejne dwa lata będzie ścigać się w barwach zespołu Alpecin-Fenix. 

21-letni zawodnik przez ostatnie dwa sezony był reprezentantem grupy Sport Vlaanderen – Baloise. W szosowych wyścigach w minionym sezonie, kolarz pochodzący z Gandawy zajmował jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Hongrie oraz był dwunasty w końcowej klasyfikacji Tour de Wallonie.

Większe sukcesy do tej pory Fabio Van Den Bossche odnosił na kolarskim welodromie. Na początku października Belg zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Europy w Grenchen w omnium, gdzie musiał on uznać wyższość Alana Banaszka. W barwach nowej ekipy 21-letni zawodnik, w swoim pierwszym sezonie prawdopodobnie  skupi się na pomocy bardziej doświadczonym kolegom.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę w przyszłym roku być częścią zespołu Alpecin-Fenix. To wielki zaszczyt móc zrobić kolejny krok w mojej karierze, w tej odnoszącej sukcesy ekipie. Jestem przekonany, że w drużynie będę mógł rozwijać najlepszą wersję samego siebie. Nie mogę się już doczekać, aby przyczynić się do sukcesów tej grupy

– mówił Fabio Van Den Bossche cytowany przez biuro prasowe ekipy Alpecin-Fenix.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments