Fot. Etixx Quick Step

Czech Petr Vakoč, obecnie kolarz ekipy Alpecin-Fenix, kończy zawodową karierę w wieku zaledwie 29 lat. Jego pożegnalnym wyścigiem będzie dzisiejsze Giro del Veneto. 

Vakoč podczas swojej kilkunastoletniej kariery triumfował w siedmiu zawodowych wyścigach, za największe sukcesy z pewnością można uznać mistrzostwo Czech 2015, Brabancką Strzałę w roku 2016, etap Tour de Pologne w 2014 czy klasyfikacje generalną wyścigu Dookoła Czech w sezonie 2015. Petr wziął też udział w trzech Wielkich Tourach.

Dobrze rozwijającą się ścieżkę zawodową kolarza z Pragi przerwał wypadek podczas obozu treningowego w RPA, w styczniu 2018 roku, kiedy został potrącony przez ciężarówkę. Świadkami tego fatalnego wydarzenia byli Bob Jungels oraz Laurens De Plus i to oni jako pierwsi zadzwonili po pomoc. Vakoč uległ wtedy poważnym urazom, między innymi złamał kilka kręgów, co rzecz jasna spowodowało utratę całego sezonu startowego. Zawodnik drużyny Quick-Step Floors ciężko pracował na powrót do pełni zdrowia i jak sam mówi, jego powrót do zawodowego sportu to największe zwycięstwo w jego życiu.

Pełne oświadczenie Czecha poniżej:

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments