fot. Getty Images Sport

Mistrzyni Francji w wyścigu ze startu wspólnego z 2012 roku, a obecnie komentatorka francuskiej telewizji – Marion Rousse została mianowana dyrektorką wyścigu Tour de France Femmes.

Już w najbliższy czwartek w Pałacu Kongresowym poznamy trasę 8 etapów reaktywowanego wyścigu Tour de France kobiet. W ostatnią niedzielę firma Amaury Sport Organisation mianowała na, to stanowisko Marion Rousse. Francuzka do 2015 roku była zawodową kolarką. Po zakończeniu swojej kariery zaczęła ona pracę we francuskiej telewizji, a od 2019 roku pomaga w organizacji wyścigu Tour de la Provence, jako zastępczyni dyrektora tej imprezy.

Obecna partnerka i matka syna podwójnego mistrza świata Juliana Alaphilippe’a nie kryła swojej radości z objęcia funkcji dyrektorki wyścigu, który ma być kołem zamachowym dla rozwoju kolarstwa kobiet.

Gdy byłam małą dziewczynką, z wielkim podziwem oglądałam Tour de France w telewizji, a kiedy zaczynałam karierę, podejrzewałam, że nigdy nie będę miała okazji się w nim ścigać. Oczywiście byłam więc bardzo dumna, gdy poproszono mnie o objęcie funkcji dyrektorki Tour de France Femmes, zwłaszcza, że chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby marzeniem małych dziewczynek był udział w tym wyścigu w przyszłości

– powiedziała Marion Rousse.

Reaktywowana edycja wyścigu Tour de France Femmes odbędzie się w dniach 24-31 lipca 2022 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments