fot. Lotto-Soudal

Brytyjka Cherie Pridham, która jako pierwsza kobieta w historii objęła funkcję dyrektora sportowego w męskiej drużynie kolarskiej rangi World Tour, od przyszłego sezonu będzie częścią Lotto-Soudal. 

Pridham ma za sobą sezon za kółkiem samochodu drużyny Israel Start-Up Nation, podczas którego pełniła rolę dyrektora sportowego w wielu wyścigach. 50-latka jest byłą zawodową kolarką – ten sport uprawiała przez piętnaście lat. Ponadto zarządzała drużynami niższych kategorii. 

Ogłaszając to, że dołączy do Lotto-Soudal w swoich mediach społecznościowych, żartowała: 

— Jak nie możesz pokonać Belgów, to dołącz do nich. Absolutnie nie miałam zamiaru przenosić się do belgijskiej drużyny, ale kiedy przedstawiono mi projekt Lotto-Soudal, natychmiast mnie oczarował. Dużo się w Belgii ścigałam i wiem, jak wiele znaczy kolarstwo dla ludzi z tego kraju. Nie obawiam się i jestem gotowa wnieść coś od siebie

— napisała Pridham. 

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Cherie Pridham (@chezpro)

Główny menedżer drużyny Lotto-Soudal John Lelangue przyznał, że o Cherie Pridham słyszał same dobre rzeczy – także od kolarzy, którzy polecali mu jej zatrudnienie. 

— Już podczas naszej pierwszej rozmowy byłem do niej przekonany. Jest najlepszym dyrektorem sportowym. Potrafi wnieść do drużyny coś nowego, a wcześniej wyniosła zespoły, którymi zarządzała na wyższy poziom. Dla dynamiki drużyny jest wartością dodaną. Potrafi świetnie się zorganizować i współpracować z kolarzami oraz członkami obsługi. W tej pracy nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – przede wszystkim jesteś dyrektorem sportowym. Cherie jest po prostu osobą, której potrzebujemy. 

Pridham podziękowała drużynie Israel Start-Up Nation za współpracę i podkreśliła, że zebrała w niej bezcenne doświadczenie, które teraz zamierza wykorzystać w Lotto-Soudal. 

— Tak długo jak wykonuję swoją pracę, nie jest istotne to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. W sezonie 2021 zawsze spotykałam się z szacunkiem i docenieniem. Chciałabym bardzo podziękować właścicielom drużyny Israel Start-Up Nation za to, że dali mi szansę rozwinięcia moich umiejętności. Teraz wykorzystam to bezcenne doświadczenie w drużynie Lotto-Soudal, by pomóc jej stać się zespołem, który odnosi sukcesy. Jeśli będę w stanie dodać od siebie coś małego, ulepszyć jakieś kwestie, to może zrobić wielką różnicę

— dodała Cherie Pridham w oficjalnym oświadczeniu drużyny Lotto-Soudal. 

Po tym, jak Brytyjka została pierwszą w historii dyrektor sportową męskiej drużyny World Tour, przeprowadziliśmy z nią wywiad, który można przeczytać TUTAJ. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments