Fot. Con Chronis / Herald Sun Tour

Niestety po odwołaniu wyścigów Santos Tour Down Under i Cadel Evans Great Road Race kolejna impreza odbywająca się w Australii nie odbędzie się w 2022 roku. Ten los spotkał, zarówno żeńską, jak i męską edycję wyścigu Herald Sun Tour.

Najstarszy kolarski zawodowy wyścig odbywający się na Antypodach nie będzie mieć miejsca w 2022 roku. Powodem jest niepewna sytuacja związana z pandemią COVID-19, a co za tym idzie z ewentualną kwarantanną. Obecne przepisy sanitarne w Australii są w porównaniu do Europy bardzo restrykcyjne, co może również zmienić miejsce rozgrywania eliminacji tenisowego Australian Open.

Nie pozostaje nam, więc nic innego jak czekać na wspomniane powyżej kolarskie wyścigi w Australii do 2023 roku. Nie zapominajmy jednak o przyszłorocznych mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym, które planowo mają odbyć się pod koniec września w Wollongong, nieopodal Sydney. Z wielką ciekawością będziemy śledzić informację o wymaganiach, jakie będą stawiać organizatorzy przed przybywającymi na Antypody zawodniczkami i kolarzami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments