Fot. Con Chronis / Herald Sun Tour

Niestety po odwołaniu wyścigów Santos Tour Down Under i Cadel Evans Great Road Race kolejna impreza odbywająca się w Australii nie odbędzie się w 2022 roku. Ten los spotkał, zarówno żeńską, jak i męską edycję wyścigu Herald Sun Tour.

Najstarszy kolarski zawodowy wyścig odbywający się na Antypodach nie będzie mieć miejsca w 2022 roku. Powodem jest niepewna sytuacja związana z pandemią COVID-19, a co za tym idzie z ewentualną kwarantanną. Obecne przepisy sanitarne w Australii są w porównaniu do Europy bardzo restrykcyjne, co może również zmienić miejsce rozgrywania eliminacji tenisowego Australian Open.

Nie pozostaje nam, więc nic innego jak czekać na wspomniane powyżej kolarskie wyścigi w Australii do 2023 roku. Nie zapominajmy jednak o przyszłorocznych mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym, które planowo mają odbyć się pod koniec września w Wollongong, nieopodal Sydney. Z wielką ciekawością będziemy śledzić informację o wymaganiach, jakie będą stawiać organizatorzy przed przybywającymi na Antypody zawodniczkami i kolarzami.

Poprzedni artykuł10 rund na 100 lat – zapowiedź Tre Valli Varesine 2021
Następny artykułAlexys Brunel wzmocni drużynę UAE Team Emirates
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments