Foto: Équipe cycliste Groupama–FDJ / Sirotti

Związany od początku swojej kariery z ekipą Groupama-FDJ, Alexys Brunel zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt z zespołem UAE Team Emirates.

22-letni zawodnik od sierpnia 2018 roku był związany ze strukturami grupy kierowanej przez Marca Madiota. Jako junior i młodzieżowiec Alexys Brunel wyróżniał się przede wszystkim, jeśli chodzi o umiejętności jazdy na czas. Wielokrotnie w tej specjalności był mistrzem Francji w różnych kategoriach wiekowych, a także jako junior w 2016 roku został on mistrzem Europy w ITT.

Już jako zawodowiec pochodzący z Boulogne-sur-Mer Francuz triumfował tylko raz. Było, to na pierwszym etapie zeszłorocznego wyścigu Etoile de Bessèges, który finalnie zakończył on na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej. Teraz Alexys Brunel zdecydował, że nadszedł czas na nowy krok w jego karierze, którym będzie angaż w zespole UAE Team Emirates.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do UAE Team Emirates. Jest to jedna z najlepszych drużyn w kolarstwie i naprawdę ekscytujący projekt. To dla mnie świetna okazja, aby dołączenie do takiego zespołu było punktem zwrotnym w mojej karierze, w którym zamierzam dać z siebie wszystko

– mówił Brunel w rozmowie z biurem prasowym nowej ekipy.

Rozwój Alexysa jako zawodnika przebiegał do tej pory bardzo obiecująco. Mamy nadzieję, że będzie mógł on dalej rozwijać się wraz z nami w nadchodzących latach, zarówno jako zawodnik, jak i jako człowiek. Wierzymy, że może on pełnić bardzo ważną rolę w naszej drużynie, zwłaszcza jeśli chodzi o wyścigi klasyczne oraz etapy jazdy na czas, gdzie pokazał, że potrafi dokonać wspaniałych rzeczy. Jest on kolarzem, który będzie kluczowy dla sukcesu naszych liderów, ale oprócz tego dostanie on swoje szanse, aby zaprezentować, co potrafi

– oceniał swojego nowego podopiecznego generalny menedżer zespołu Joxean Fernandez Matxin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments