Foto: SWpix.com

Amy Pieters (SD Worx) wygrała po finiszu z małej grupki drugi etap The Women’s Tour. Nową liderką została Clara Copponi (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Drugi etap brytyjskiego wyścigu dla kobiet był rozgrywany na 10 rundach wokół Walsall. Na każdej z nich usytuowane było bardzo krótkie wzniesienie. Łącznie do przejechania były 102 kilometry.

Mimo wielu ataków do pierwszej lotnej premii dojechał cały peleton. Wygrała ją Nina Kessler (Team TIBCO – SVB), ale druga była liderka wyścigu Marta Bastianelli (Alé BTC Ljubljana).

W odjazd po lotnej premii zabrało się osiem zawodniczek: Ella Harris (Canyon SRAM Racing), Christine Majerus (SD Worx), Amber van der Hulst (Parkhotel Valkenburg), Maëlle Grossetête (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Sheyla Gutiérrez (Movistar Team), Teniel Campbell (Team BikeExchange), Liane Lippert (Team DSM) i Chloe Hosking (Trek-Segafredo Women).

Taka mocna akcja nie była na rękę peletonowi, który szybko skasował ucieczkę. Na dwóch górskich premiach maksymalną liczbę punktów zdobyła Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing). Natomiast na kolejnych lotnych finiszach ambitnie walczyła Nina Kessler, która dzięki bonusom była wirtualną liderką wyścigu.

Na ostatniej rundzie zawiązał się odjazd, w który zabrało się 10 zawodniczek. Dość szybko ich przewaga urosła do 45 sekund i było wiadomo, że to wśród nich jest dzisiejsza triumfatorka.

Najwięcej sił na finiszowe metry w Walsall zachowała Amy Pieters (SD Worx). Kolejne miejsca zajęły Clara Copponi (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Sheyla Gutiérrez (Movistar Team).

 

Poprzedni artykułAlexys Brunel wzmocni drużynę UAE Team Emirates
Następny artykułTre Valli Varesine 2021: Alessandro De Marchi pokonał Davide Formolo
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments