fot. Deceuninck-Quick Step

Dziś organizatorzy dwóch australijskich wyścigów należących do cyklu World Tour – Santos Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Race – opublikowali decyzję o ich odwołaniu.

Od dawna mówiło się, że australijskie imprezy rozpoczynające sezon 2021 mogą zostać odwołane. Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tej decyzji. Santos Tour Down Under, który miał odbyć się w dniach 21-26 stycznia oraz klasyk Cadel Evans Great Ocean Race zaplanowany na 2 lutego zostały odwołane. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa i niepewnością związaną z odbywaniem kwaranntanny. Zamiast etapówki Tour Down Under, w Adelaide odbędzie się mały festiwal kolarski. Organizatorzy obu imprez zapewnili, że ich wyścigi odbędą się w 2022 roku, jeśli pozwoli na to sytuacja na świecie.

Oczywiście jestem rozczarowany, ale biorąc pod uwagę aktualne wyzwania, naszym priorytetem musi być zdrowie i bezpieczeństwo Australijczyków i międzynarodowej wspólnoty kolarskiej. Wierzę, że przez rok możemy odłożyć na bok organizację międzynarodowej imprezy i utrzymać bicie naszego południowoaustralijskiego serca poprzez realizację nowego wydarzenia dla rowerzystów

– mówił Stuart O’Grady, dyrektor Santos Tour Down Under.

W tegorocznej edycji Santos Tour Down Under triumfowali Richie Porte i Ruth Winder (oboje z Trek-Segafredo), natomiast w wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race zwyciężyli Dries Devenyns (Deceuninck – Quick Step) i Liane Lippert (Team Sunweb).

Już w sierpniu odwołany został trzeci australijski wyścig UCI – Jayco Herald Sun Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments