Fot. Con Chronis / Herald Sun Tour

Niestety pandemia koronawirusa zaczęła atakować także sezon 2021. W związku z wieloma złożonymi problemami, nie odbędzie się wyścig Herald Sun Tour.

Od kilku lat australijska impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem silnych ekip z całego świata, które wielokrotnie po Tour Down Under zostawały w Australii jeszcze na co najmniej tydzień. Niestety w przyszłym sezonie zaliczenie dwóch lub trzech startów na południowym kontynencie nie będzie możliwe. Organizatorzy Herald Sun Tour poinformowali bowiem, że ich impreza się nie odbędzie.

Powodem takiego obrotu spraw jest wciąż szalejąca pandemia koronawirusa. Zgodnie z informacjami podawanymi przez osoby decyzyjne, niepewność związana z ostatnimi wydarzeniami z całego świata nie pozwala im odpowiednio przygotować się do organizacji imprezy, w tym także dopiąć wystarczająco wysokiego budżetu. Niestety wiele także wskazuje na to, że zagrożona jest także kolejna edycja wyścigu, która ma odbyć się w 2022 roku.

Niewykluczone, że decyzja australijskich działaczy może być pierwszą z wielu. Jako kibice z pewnością musimy przygotować się na ewentualne odwoływanie wyścigów zaplanowanych na sezon 2021, także w przypadku ustąpienia koronawirusa.

Poprzedni artykułKarolina Kumięga: „Bardzo się cieszę ze zdobycia tego złota, choć czuję lekki niedosyt”
Następny artykułMistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym 2020: Video relacja na żywo z wyścigu elity mężczyzn
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments