fot. Team DSM

Podczas pierwszego etapu wyścigu Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie w kraksie leżał Jai Hindley. Niestety w konsekwencji Australijczyk złamał obojczyk i zakończył swoje starty w sezonie 2021 oraz w ekipie Team DSM.

Bez wątpienia Jai Hindley nie może zapisać obecnego sezonu do udanych. Drugi kolarz zeszłorocznego Giro d’Italia w tym roku nie ukończył, takich wyścigów, jak: Volta Ciclista a Catalunya, Tour of the Alps oraz Giro d’Italia. Powodami takiego obrotu spraw były głównie problemy zdrowotne oraz kraksy, które prześladowały Australijczyka.

Niestety pech nie opuszcza 25-letniego zawodnika pochodzącego z Perth. Podczas pierwszego etapu wyścigu „dookoła Słowacji” Jai Hindley leżał w kraksie, po której nie był w stanie zakończył wczorajszej rywalizacji. Po szczegółowych badaniach okazało się, że Australijczyk złamał obojczyk, który będzie wymagać interwencji chirurgicznej.

Tym samym Jai Hindley zakończył już swoje starty w 2021 roku. Jest to, również kres czteroletniej przygody tego kolarza w barwach zespołu Team DSM. Przez kolejne trzy sezony Australijczyk będzie reprezentować ekipę BORA – hansgrohe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments