fot. RFEC Ciclismo

W składzie reprezentacji Hiszpanii na tegoroczne MŚ we Flandrii zabrakło takich kolarzy jak: Alejandro Valverde (kontuzja), Mikel Landa (niedostatecznie dobra forma) czy Enric Mas (zmęczenie sezonem plus nieodpowiednia trasa). Ich miejsce zajęli przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy mają powalczyć o jak najwyższe lokaty. 

Filarami męskiego składu Hiszpanów na światowy czempionat mają być Alex Aranburu (Astana), Gonzalo Serrano (Movistar) oraz Ivan Garcia Cortina (Movistar). Ponadto w składzie znaleźli się: Imanol Erviti (Movistar), Gorka Izagirre (Astana), Roger Adria (Kern Pharma), Antonio Jesu Soto (Euskaltel-Euskadi) oraz Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), która zajął drugie miejsce w tzw. „Tour de France dla orlików”, czyli „Tour de l’Avenir”.

W składzie tym widać swoistą zmianę warty, bowiem poza doświadczonymi Gorką Izagirre, Imanolem Erviti jest 20-letni Rodriguez, 25-letni Aranburu czy Cortina. Hiszpanie potrzebują dobrych wyników na poziomie międzynarodowym. Przypomnijmy, że kolarze z Hiszpanii nie wygrali w tym sezonie ani jednego etapu w wielkich tourach, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii. Dyskusja na ten temat wrze.

Wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn odbędzie się w niedzielę 26 września na dystansie 269-kilometrów. Na trasie nie zabraknie tradycyjnych flamandzkich podjazdów oraz fragmentów brukowanych.

Jeśli zaś chodzi o skład reprezentacji pań na wyścig elity kobiet, to znalazły się w nim: Mavi García (Alé BTC Ljubljana), Ane Santesteban (BikeExchange), Sara Martín (Movistar), Eider Merino (A.R. Monex), Lourdes Oyarbide (Movistar) oraz Sheyla Gutiérrez (Movistar).

fot. RFEC Ciclismo

Selekcjonerka Gema Pascual także zdecydowała się przede wszystkim na młody zespół.

Wyścig kobiet odbędzie się 25 września i zostanie rozegrany na dystansie 157,7 km.

W jeździe indywidualnej na czas wystartują Carlos Rodriguez oraz Ziortza Isasi (Eneicat – RBH Global) – zawodniczka, która nie będzie ścigała się ze startu wspólnego.

Poprzedni artykułJai Hindley przedwcześnie zakończył sezon z powodu kontuzji
Następny artykułMistrzostwa Świata 2021: Plan transmisji w Eurosporcie i TVP Sport
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments