Niemiecka drużyna wzmocniła się trzema zawodnikami, którzy już wcześniej byli z nią łączeni.

Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że do BORA – hansgrohe wraca Sam Bennett. A dzisiaj mamy kolejne doniesienia transferowe związane z niemiecką drużyną.

Trzech zawodników podpisało co najmniej trzyletnie umowy. Są to Jai Hindley, Sergio Higuita oraz Marco Haller.

Podpisanie kontraktów z Hindleyem, Higuitą i Hallerem to dla nas ogromne pogłębienie składu. Będziemy mogli bardziej elastycznie reagować na to, co dzieje się na wyścigach. Jai ma nam pomóc przede wszystkim w walce o najwyższe cele w wyścigach etapowych. Sergio jest wszechstronnym kolarzem i może pokazać się z dobrej strony choćby w Ardenach. Marco natomiast pomoże nam w pociągu sprinterskim

– opowiada o transferach menadżer drużyny Ralph Denk.

Zadowolenia ze zmiany pracodawcy nie ukrywa drugi zawodnik ubiegłorocznego Giro d’Italia Jai Hindley:

Jestem bardzo podekscytowany, że od przyszłego roku będę częścią BORA – hansgrohe. To dla mnie dobry krok, aby nadal rozwijać swoje umiejętności. Nie zmieniam nic w swoich celach i nadal będę chciał walczyć o wysokie miejsce w etapówkach i wielkich tourach.

Warto wspomnieć, że ekipę BORA – hansgrohe opuścił także Juraj Sagan. Drużyna Team TotalEnergies podczas przedstawiania nowych kolarzy (Peter Sagan, Maciej Bodnar, Daniel Oss) niejako „zapomniała” o starszym bracie trzykrotnego mistrza świata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments