Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Polski Związek Kolarski przedstawia skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się we Flandrii (Belgia) w dniach 19-26 września 2021.

Trener: Marcin Adamów

Juniorki

Start wspólny:

  • Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
  • Olga Wankiewicz UKS COPERNICUS TORUŃ
  • Malwina Mul  KLKS „AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWSKA
  • Julia Wudniak KS ROMET BYDGOSZCZ

Jazda indywidualna na czas:

  • Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
  • Maja Wróblewska KK ZIEMIA DARŁOWSKA

Trener: Waldemar Cebula

Juniorzy

Start wspólny:

  • Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Hubert Grygowski UKS COPERNICUS TORUŃ CCC – SMS TORUŃ
  • Michał Pomorski WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Michał Żelazowski KTK KALISZ

Jazda indywidualna na czas:

  • Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Kacper Gieryk KTK KALISZ

Trener: Mariusz Mazur

Kobiety Elita

Start wspólny:

  • Katarzyna Niewiadoma CANYON-SRAM RACING
  • Marta Lach CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM
  • Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM
  • Karolina Kumięga TKK „PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM

Jazda indywidualna na czas:

  • Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEA
  • Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM

Trener: Tomasz Brożyna

U23 Mężczyźni

Start wspólny:

  • Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING

Jazda indywidualna na czas:

  • Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING

Trener: Sylwester Szmyd

Elita Mężczyzn

Start wspólny:

  • Michal Gołaś TEAM INEOS
  • Michał Kwiatkowski TEAM INEOS
  • Maciej Bodnar BORA – HANSGROHE
  • Cesare Benedetti BORA – HANSGROHE
  • Stanisław Aniołkowski BINGOAL WALLONIE BRUXELLES
  • Łukasz Owsian TEAM ARKEA SAMSIC

Jazda indywidualna na czas:

  • Michał Kwiatkowski TEAM INEOS

Team Mix Time Trial- drużynowa jazda na czas:

  • Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Karolina Kumięga TKK „PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
  • Bartosz Rudyk TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW
  • Damian Papierski VOSTER ATS TEAM

Źródło: pzkol.pl

Przedstawicielka portalu Naszosie.pl będzie towarzyszyła polskim zawodniczkom i zawodnikom podczas mistrzostw świata we Flandrii. Zapraszamy, więc do śledzenia relacji, wywiadów oraz innych materiałów ze światowego czempionatu na naszym portalu.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Czy któryś junior dojedzie do mety?

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Michal

Ja np. wierzę, że Hubert Grygowski może powalczyć o pierwszą dziesiątkę.

Michal
Michal

Jeden reprezentant U23…. zapłakać to mało…