Polski Związek Kolarski przedstawia skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się we Flandrii (Belgia) w dniach 19-26 września 2021.
Trener: Marcin Adamów
Juniorki
Start wspólny:
- Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
- Olga Wankiewicz UKS COPERNICUS TORUŃ
- Malwina Mul KLKS „AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWSKA
- Julia Wudniak KS ROMET BYDGOSZCZ
Jazda indywidualna na czas:
- Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
- Maja Wróblewska KK ZIEMIA DARŁOWSKA
Trener: Waldemar Cebula
Juniorzy
Start wspólny:
- Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
- Hubert Grygowski UKS COPERNICUS TORUŃ CCC – SMS TORUŃ
- Michał Pomorski WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
- Michał Żelazowski KTK KALISZ
Jazda indywidualna na czas:
- Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
- Kacper Gieryk KTK KALISZ
Trener: Mariusz Mazur
Kobiety Elita
Start wspólny:
- Katarzyna Niewiadoma CANYON-SRAM RACING
- Marta Lach CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM
- Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
- Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
- Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM
- Karolina Kumięga TKK „PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
Jazda indywidualna na czas:
- Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEA
- Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM
Trener: Tomasz Brożyna
U23 Mężczyźni
Start wspólny:
- Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
Jazda indywidualna na czas:
- Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
Trener: Sylwester Szmyd
Elita Mężczyzn
Start wspólny:
- Michal Gołaś TEAM INEOS
- Michał Kwiatkowski TEAM INEOS
- Maciej Bodnar BORA – HANSGROHE
- Cesare Benedetti BORA – HANSGROHE
- Stanisław Aniołkowski BINGOAL WALLONIE BRUXELLES
- Łukasz Owsian TEAM ARKEA SAMSIC
Jazda indywidualna na czas:
- Michał Kwiatkowski TEAM INEOS
Team Mix Time Trial- drużynowa jazda na czas:
- Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
- Karolina Kumięga TKK „PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
- Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
- Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
- Bartosz Rudyk TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW
- Damian Papierski VOSTER ATS TEAM
Źródło: pzkol.pl
Przedstawicielka portalu Naszosie.pl będzie towarzyszyła polskim zawodniczkom i zawodnikom podczas mistrzostw świata we Flandrii. Zapraszamy, więc do śledzenia relacji, wywiadów oraz innych materiałów ze światowego czempionatu na naszym portalu.
Czy któryś junior dojedzie do mety?
Ja np. wierzę, że Hubert Grygowski może powalczyć o pierwszą dziesiątkę.
Jeden reprezentant U23…. zapłakać to mało…