Fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

W zbliżającej się 78. edycji wyścigu Tour de Pologne po raz ostatni w swojej karierze na starcie stanie Tomasz Marczyński. Polak znalazł się we wstępnym składzie zespołu Lotto Soudal na nasz narodowy wyścig.

Popularny „Maniek” nieco ponad tydzień temu poinformował, że start w tegorocznej edycji Tour de Pologne będzie jego ostatnim występem w karierze w wyścigu „dookoła Polski”. Z całą pewnością możemy spodziewać się od Marczyńskiego bardzo aktywnej jazdy, zwłaszcza podczas trudniejszych etapów 78. edycji Tour de Pologne.

Ponadto w barwach belgijskiej drużyny znajdzie się kilku innych, świetnych kolarzy. Jednym z nich jest triumfator Tour de Pologne z 2016 roku Tim Wellens, który na pewno chciałby nawiązać do swojego świetnego występu przed pięcioma laty. O zwycięstwa etapowe na płaskich etapach postara się natomiast John Degenkolb. Niemiecki sprinter w 2012 roku w Krakowie triumfował na ostatnim, siódmym odcinku 69. edycji Tour de Pologne.

W kadrze ekipy Lotto Soudal mają znaleźć się, także dwaj młodzi włoscy kolarze: Filippo Conca i Stefano Oldani. Reprezentanci Italii pewnie skupią się na pomocy swoim starszym liderom, choć też nie można wykluczyć ich aktywnej jazdy w ucieczkach na jednym z pagórkowatych etapów. Skład drużyny kierowanej przez Johna Lelangue’a uzupełnią dwaj Belgowie: Steff Cras i Kobe Goosens.

Wstępny skład zespołu Lotto Soudal w 78. edycji Tour de Pologne 2021:

Filippo Conca, Stefano Oldani (obaj Włochy), Steff Cras, Kobe Goossens, Tim Wellens (wszyscy Belgia), Tomasz Marczyński (Polska) oraz John Degenkolb (Niemcy).

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments