fot. Photo Gomez Sports/Team Qhubeka NextHash

Mistrz Europy w wyścigu ze startu wspólnego Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka NextHash) wygrał klasyk Circuito de Getxo – Memorial Hermanos Otxoa (1.1). 19. miejsce w wyścigu odbywającym się w Kraju Basków zajął reprezentant Polski Michał Paluta (Global 6 Cycling).

Trasa klasyka z Bilbao do Getxo liczyła sobie 195-kilometrów. Kolarze musieli zmierzyć się podczas wczorajszej rywalizacji z kilkoma, krótkimi i dynamicznymi podjazdami, w które obfitują tereny znajdujące się w Kraju Basków. Również linia mety była zlokalizowana na niewielkim wzniesieniu.

Odjazd dnia stworzyło 12 zawodników, którymi byli: Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), Dayer Quintana, Thomas Boudat, Matis Louvel (Arkéa-Samsic), Jérôme Cousin (TotalEnergies), Mathias Norsgaard, Lluis Mas (Movistar), Matej Mohorič ( Bahrain Victorious), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Soto (Euskaltel-Euskadi) oraz Matteo Trentin (UAE Team Emirates).

Niestety dla uciekinierów, peleton cały czas kontrolował sytuację w wyścigu nie pozwalając harcownikom na wypracowaniu przewagi przekraczającej dwie minuty przewagi. Działo się tak głównie dzięki pracy zespołów Team Qhubeka NextHash, BORA – hansgrohe oraz Caja-Rural.

Około 55-kilometrów przed końcową kreską na jednym z podjazdów z peletonu wykrystalizowała się czołowa grupa, która była w stanie dołączyć do najmocniejszych uciekinierów. Ostatecznie ze wspomnianej czołówki najmocniejsza okazała się trójka kolarzy, którzy w końcowym sprincie pod górę między sobą rozstrzygnęli losy wyścigu.

Najlepszy na mecie okazał się Włoch Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka NextHash). Tuż za mistrzem Europy finiszował jego rodak Giovanni Aleotti (BORA-hansgrohe). Natomiast trzecie miejsce zajął Kolumbijczyk Santiago Buitrago Sanchez (Bahrain Victorious). Na 19. lokacie tegoroczną edycję klasyka odbywającego się w Kraju Basków zakończył Polak Michał Paluta (Global 6 Cycling).

Wyniki 76. edycji wyścigu Circuito de Getxo – Memorial Hermanos Otxoa (1.1):

1 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka NextHash 4:12:24
2 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe
3 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious
4 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team 0:00:12
5 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe
6 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
7 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:54
8 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:01:04
9 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates
10 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:26
11 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka NextHash 0:02:50
12 Jose Herrada (Spa) Cofidis 0:02:54
13 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:02:56
14 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:03:05
15 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team 0:03:07
16 Juan Ayuso Pesquera (Spa) Team Colpack Ballan
17 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 0:03:10
19 Michał Paluta (Pol) Global 6 Cycling
20 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:11
21 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
22 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
23 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
24 Alex Jaime Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
25 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious 0:03:14
26 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
27 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Antoine Berlin (Mon) Global 6 Cycling
29 Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
30 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech
31 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Team Arkea-Samsic
32 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:03:18
33 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios 0:03:20
34 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:03:27
35 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios 0:03:29
36 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana-Premier Tech 0:03:31
37 Julien Simon (Fra) Team TotalEnergies 0:03:48
38 Mathias Jørgensen (Den) Movistar 0:03:59
39 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:04:07
40 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
41 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
42 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa 0:05:05
43 Victor Martinez Garcia (Spa) Electro Hiper Europa
44 Ollie Jones (NZl) Global 6 Cycling
45 Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH
46 Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos-BH
47 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
48 Arturo Gravalos Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:05:10
49 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka NextHash
50 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:05:14
51 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa
52 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain Victorious
53 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:05:19
54 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
55 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team 0:05:33
56 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:36
57 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
58 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:05:48
59 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:52
60 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:07:31
61 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
62 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:54
63 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
64 Fabien Grellier (Fra) Team TotalEnergies 0:08:58
65 Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa 0:09:19
66 Axel Zingle (Fra) Cofidis
67 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma 0:09:37
69 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
70 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Burgos-BH 0:11:26
71 Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH
72 Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH
73 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team 0:14:16
74 Christopher Lawless (GBr) Team TotalEnergies 0:14:28
75 Nathan Haas (Aus) Cofidis
76 Charlie Quarterman (GBr) Trek-Segafredo
77 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka NextHash
78 Daniel Viegas Pedroso (Por) Eolo-Kometa Cycling Team
79 Stephen Williams (GBr) Bahrain Victorious
80 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma
81 Andreas Miltiadis (Cyp) Gios
82 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
83 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma
84 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious
DNF Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
DNF Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Sergio Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma
DNF Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo
DNF Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka NextHash
DNF Connor Brown (NZl) Team Qhubeka NextHash
DNF Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka NextHash
DNF Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH
DNF Ruben Fernandez (Spa) Cofidis
DNF Natnael Berhane (Eri) Cofidis
DNF Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
DNF Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
DNF Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
DNF Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
DNF Yevgeniy Fedorov (Kaz) Astana-Premier Tech
DNF Javier Romo Oliver (Spa) Astana-Premier Tech
DNF Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
DNF Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech
DNF Amaury Capiot (Bel) Team Arkea-Samsic
DNF Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Jerome Cousin (Fra) Team TotalEnergies
DNF Jeremy Cabot (Fra) Team TotalEnergies
DNF Florian Maitre (Fra) Team TotalEnergies
DNF Marlon Gaillard (Fra) Team TotalEnergies
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Samuel Munday (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
DNF Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios
DNF Jose Bruzual (Ven) Gios
DNF Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios
DNF Rato Castrillo Mauro (Spa) Gios
DNF James Mitri (NZl) Global 6 Cycling
DNF Pettersen Tim Edvard Mechtchanski Hyld
DNF Nicolas Sessler (Bra) Global 6 Cycling
DNF Campbell Pithie (NZl) Global 6 Cycling
DNF Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa
DNF Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa
DNF Byron Munton (RSA) Electro Hiper Europa
DNF Ruben Caseny Catala (Spa) Massi Vivo-Conecta
DNF Javier Comin Ferrer (Spa) Massi Vivo-Conecta
DNF Cédric Jolidon (Swi) Massi Vivo-Conecta
DNF Luca Jolidon (Swi) Massi Vivo-Conecta
DNF Nicola Jolidon (Swi) Massi Vivo-Conecta
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments