Tomasz Marczyński poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że tegoroczna edycja wyścigu Tour de Pologne będzie jego ostatnią, w której wystąpi w roli zawodowego kolarza. Chwilę później w telefonicznej rozmowie z Naszosie.pl potwierdził tę informację.

Dla Tomka Marczyńskiego wyścig Tour de Pologne będzie pierwszym startem po przerwie związanej z problemami ze zdrowiem, jakich nabawił się po przechorowaniu wirusa COVID-19. Ostatnio ścigał się w Giro d’Italia, z którego wycofał się po ósmym etapie.

– Jestem w Sierra Nevada, miejscu dla mnie wyjątkowym, zarówno pod względem osobistym, jak i sportowym. To tutaj przygotowywałem się do moich największych sportowych sukcesów i także dzisiaj jestem tutaj, by przygotować się do naszego narodowego touru, czyli Tour de Pologne. Będzie to dla mnie wyjątkowy wyścig, ponieważ po raz ostatni wystartuję w nim w roli zawodowego kolarza. Z tego względu chciałbym was bardzo na niego zaprosić. Widzimy się niebawem – przybywajcie i ostro dopingujcie mnie oraz całej drużynie Lotto-Soudal

– mówił w video Marczyński.

Wyścig dookoła Polski jest dla Marczyńskiego bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy w całej kolarskiej karierze. Odniósł tam kilka sukcesów, a także był współautorem zwycięstw innych. Nigdy nie zapomni również wsparcia kibiców, jakie na nim otrzymywał.

Jutro na naszej stronie ukaże się wywiad z „Mańkiem”, w którym szczegółowo opowie o przygotowaniach do Tour de Pologne, a także o problemach, z jakimi borykał się w tym sezonie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adalbert
Adalbert

ale kończy karierę czy tylko z TdP?

Pankracy
Pankracy

@Adalbert, na PCS jest info że 15.08 przechodzi na emeryturę.