Zakończył się włoski wyścig Adriatica Ionica Race. Na ostatnim etapie triumfował Elia Viviani (Cofidis, Solutions Credits), który o włos wyprzedził Jakuba Mareczkę (Vini Zabu). Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa) zwyciężył w klasyfikacji generalnej.
Ostatni etap Adriatica Ionica Race rozpoczynał się w Ferrarze, a kończył na rundach w Comacchio. Trasa była płaska – największymi trudnościami były sektory szutrowe, zlokalizowane na kilkadziesiąt kilometrów przed metą.
Na początku etapu aktywnie jechali między innymi zawodnicy Tirol KTM Cycling Team czy Androni Giocattoli – Sidermec, jednak wszystkie akcje szybko były kasowane. Ucieczka uformowała się dopiero po kilkudziesięciu kilometrach. Utworzyli Riccardo Carretta (Cycling Team Friuli ASD), Riccardo Bobbo, Giacomo Garavaglia (Work Service Dynatek Vega) oraz Matteo Zurlo (Zalf Euromobil Fior).
Peleton pozwolił uciekinierom odjechać tylko na półtorej minuty i cały czas kontrolował odjazd. Na lotnych premiach zlokalizowanych w Longastrine dwukrotnie triumfował Riccardo Bobbo. W międzyczasie w peletonie dochodziło do licznych upadków i defektów. W jednej z kraks ucierpiał między innymi Davide Cimolai (Reprezentacja Włoch).
Po ostatnim sektorze szutrowym, z przodu pozostała już tylko dwójka kolarzy – Giacomo Garavaglia i Matteo Zurlo, którzy utrzymywali się około minutę przed peletonem. Około 30 kilometrów przed kreską, od głównej grupy próbował odskoczyć Simone Velasco (Gazprom – RusVelo), lecz szybko został złapany.
Ten sam los, za sprawą pracy kolarzy z Reprezentacji Włoch, 5 kilometrów przed metą podzielili uciekający Garavaglia i Zurlo. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym triumfował Elia Viviani (Reprezentacja Włoch). O błysk szprychy wyprzedził on swojego rodaka – Jakuba Mareczkę (Vini Zabu). Podium uzupełnił Davide Martinelli z Astana – Premier Tech.
W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych zmian. W wyścigu zwyciężył Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa), przed dwójką kolarzy z Astana – Premier Tech – Merhawim Kudusem i Vadimem Pronskiym.
Wyniki 3. etapu Adriatica Ionica Race 2021:
1 | Elia Viviani (Ita) Italy | 3:19:23 |
2 | Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | |
3 | Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech | |
4 | Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
5 | Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo | |
6 | Giulio Masotto (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
7 | Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team | |
8 | Luca Pacioni (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
9 | Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | |
10 | Cristian Rocchetta (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
11 | Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Vega | |
12 | Samuele Zambelli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | |
13 | Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech | |
14 | Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk | |
15 | Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
16 | Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
17 | Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
18 | Jesus David Peña Jimenez (Col) Colombia | |
19 | Brandon Alejandro Rojas Vega (Col) Colombia | |
20 | Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec | |
21 | Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo | |
22 | Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
23 | Davide Cimolai (Ita) Italy | |
24 | Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:00:03 |
25 | Matteo Baseggio (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
26 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
27 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
28 | Didier Norberto Merchan Cardona (Col) Colombia | |
29 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo | |
30 | Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Vega | |
31 | Doriand Percrule (Fra) Team Novo Nordisk | |
32 | Samuel Quaranta (Ita) Team Colpack Ballan | |
33 | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo | |
34 | Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec | |
35 | Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
36 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | |
37 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | |
38 | Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | |
39 | Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec | |
40 | Ettore Pozza (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
41 | Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
42 | Davide Orrico (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | |
43 | Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec | |
44 | Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan | |
45 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo | |
46 | Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team | |
47 | Leslie Lührs (Ger) Tirol KTM Cycling Team | |
48 | Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Vega | |
49 | Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team | |
50 | Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
51 | Daniel Pearson (GBr) Vini Zabu’ Brado KTM | |
52 | Yaroslav Parashchak (Ukr) Iseo-Rime-Carnovali | |
53 | Riccardo Verza (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
54 | Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo | |
55 | Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | |
56 | Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team | |
57 | Davide Persico (Ita) Team Colpack Ballan | |
58 | Abderrahim Zahiri (Mar) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
59 | Davide Rebellin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek | |
60 | Riccardo Lucca (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
61 | Matteo Zurlo (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
62 | Stefano Gandin (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
63 | German Dario Gomez Becerra (Col) Colombia | 0:00:13 |
64 | Elia Alessio (Ita) Cycling Team Friuli ASD | 0:00:15 |
65 | Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:00:17 |
66 | Matteo Donegà (Ita) Cycling Team Friuli ASD | |
67 | Luca Regalli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:00:20 |
68 | Alberto Dainese (Ita) Italy | |
69 | Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
70 | Edgar Andres Pinzon Villalba (Col) Colombia | |
71 | Giosue’ Epis (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:00:35 |
72 | Florian Gamper (Aut) Tirol KTM Cycling Team | |
73 | Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:00:48 |
74 | Andrea D’Amato (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:01:00 |
75 | Pietro Aimonetto (Ita) Cycling Team Friuli ASD | 0:01:11 |
76 | Matteo Furlan (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:01:21 |
77 | Filippo Dignani (Ita) Work Service Marchiol Vega | 0:01:32 |
78 | Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | |
79 | Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:02:13 |
80 | Alessandro Fedeli (Ita) Italy | |
81 | Filippo Ridolfo (Ita) Team Novo Nordisk | 0:02:15 |
82 | Paul Buschek (Aut) Tirol KTM Cycling Team | |
83 | Michael Minali (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:02:21 |
84 | Davide Vignato (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:02:26 |
85 | Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan | |
86 | Michele Scartezzini (Ita) Italy | 0:04:55 |
87 | Riccardo Bobbo (Ita) Work Service Marchiol Vega |
Klasyfikacja generalna Adriatica Ionica Race 2021:
1 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 11:19:56 |
2 | Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech | 0:00:02 |
3 | Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:00:06 |
4 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:00:17 |
5 | Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:00:42 |
6 | Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:00:50 |
7 | Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:01:17 |
8 | Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:01:29 |
9 | Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:01:34 |
10 | Davide Rebellin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek | 0:01:42 |
11 | Riccardo Lucca (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:01:55 |
12 | Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:02:08 |
13 | Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team | 0:02:13 |
14 | Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo | 0:02:20 |
15 | Didier Norberto Merchan Cardona (Col) Colombia | 0:02:53 |
16 | Davide Orrico (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:03:19 |
17 | Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:03:44 |
18 | Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:03:50 |
19 | Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:04:26 |
20 | Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:05:26 |
21 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:05:39 |
22 | Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:06:08 |
23 | Jesus David Peña Jimenez (Col) Colombia | 0:06:11 |
24 | German Dario Gomez Becerra (Col) Colombia | 0:06:24 |
25 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | 0:07:41 |
26 | Stefano Gandin (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
27 | Abderrahim Zahiri (Mar) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:07:59 |
28 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:08:37 |
29 | Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:09:40 |
30 | Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Vega | 0:09:43 |
31 | Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:10:29 |
32 | Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team | 0:11:05 |
33 | Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Fior | 0:11:07 |
34 | Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:11:53 |
35 | Brandon Alejandro Rojas Vega (Col) Colombia | 0:12:01 |
36 | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo | 0:12:15 |
37 | Giulio Masotto (Ita) Zalf Euromobil Fior | 0:13:08 |
38 | Daniel Pearson (GBr) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:13:33 |
39 | Doriand Percrule (Fra) Team Novo Nordisk | 0:13:47 |
40 | Edgar Andres Pinzon Villalba (Col) Colombia | 0:13:53 |
41 | Yaroslav Parashchak (Ukr) Iseo-Rime-Carnovali | 0:13:56 |
42 | Elia Alessio (Ita) Cycling Team Friuli ASD | 0:14:50 |
43 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:17:37 |
44 | Riccardo Verza (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
45 | Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan | 0:18:15 |
46 | Alessandro Fedeli (Ita) Italy | 0:18:19 |
47 | Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo | 0:20:36 |
48 | Ettore Pozza (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:20:39 |
49 | Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:21:12 |
50 | Giosue’ Epis (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:22:30 |
51 | Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:23:58 |
52 | Andrea D’Amato (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:24:52 |
53 | Elia Viviani (Ita) Italy | 0:26:22 |
54 | Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech | 0:26:38 |
55 | Luca Pacioni (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
56 | Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:26:42 |
57 | Samuele Zambelli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | |
58 | Cristian Rocchetta (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | |
59 | Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk | |
60 | Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Vega | |
61 | Matteo Baseggio (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:26:45 |
62 | Matteo Zurlo (Ita) Zalf Euromobil Fior | |
63 | Davide Cimolai (Ita) Italy | 0:26:51 |
64 | Luca Regalli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:27:02 |
65 | Alberto Dainese (Ita) Italy | |
66 | Paul Buschek (Aut) Tirol KTM Cycling Team | 0:27:15 |
67 | Florian Gamper (Aut) Tirol KTM Cycling Team | 0:27:17 |
68 | Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team | 0:27:29 |
69 | Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:27:30 |
70 | Pietro Aimonetto (Ita) Cycling Team Friuli ASD | 0:27:53 |
71 | Matteo Furlan (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:28:03 |
72 | Matteo Donegà (Ita) Cycling Team Friuli ASD | 0:28:47 |
73 | Filippo Ridolfo (Ita) Team Novo Nordisk | 0:28:57 |
74 | Michael Minali (Ita) Iseo-Rime-Carnovali | 0:29:03 |
75 | Davide Vignato (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi | 0:29:08 |
76 | Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team | 0:29:57 |
77 | Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:30:04 |
78 | Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:30:27 |
79 | Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM | 0:31:37 |
80 | Samuel Quaranta (Ita) Team Colpack Ballan | 0:31:39 |
81 | Leslie Lührs (Ger) Tirol KTM Cycling Team | 0:32:29 |
82 | Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Vega | 0:32:43 |
83 | Filippo Dignani (Ita) Work Service Marchiol Vega | 0:33:20 |
84 | Davide Persico (Ita) Team Colpack Ballan | 0:34:43 |
85 | Riccardo Bobbo (Ita) Work Service Marchiol Vega | 0:36:43 |
86 | Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan | 0:37:12 |
87 | Francesco Lamon (Ita) Italy | 0:41:55 |
88 | Michele Scartezzini (Ita) Italy | 0:42:22 |