fot. Vini Zabu

Zakończył się włoski wyścig Adriatica Ionica Race. Na ostatnim etapie triumfował Elia Viviani (Cofidis, Solutions Credits), który o włos wyprzedził Jakuba Mareczkę (Vini Zabu). Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa) zwyciężył w klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap Adriatica Ionica Race rozpoczynał się w Ferrarze, a kończył na rundach w Comacchio. Trasa była płaska – największymi trudnościami były sektory szutrowe, zlokalizowane na kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Na początku etapu aktywnie jechali między innymi zawodnicy Tirol KTM Cycling Team czy Androni Giocattoli – Sidermec, jednak wszystkie akcje szybko były kasowane. Ucieczka uformowała się dopiero po kilkudziesięciu kilometrach. Utworzyli Riccardo Carretta (Cycling Team Friuli ASD), Riccardo Bobbo, Giacomo Garavaglia (Work Service Dynatek Vega) oraz Matteo Zurlo (Zalf Euromobil Fior).

Peleton pozwolił uciekinierom odjechać tylko na półtorej minuty i cały czas kontrolował odjazd. Na lotnych premiach zlokalizowanych w Longastrine dwukrotnie triumfował Riccardo Bobbo. W międzyczasie w peletonie dochodziło do licznych upadków i defektów. W jednej z kraks ucierpiał między innymi Davide Cimolai (Reprezentacja Włoch).

Po ostatnim sektorze szutrowym, z przodu pozostała już tylko dwójka kolarzy – Giacomo Garavaglia i Matteo Zurlo, którzy utrzymywali się około minutę przed peletonem. Około 30 kilometrów przed kreską, od głównej grupy próbował odskoczyć Simone Velasco (Gazprom – RusVelo), lecz szybko został złapany.

Ten sam los, za sprawą pracy kolarzy z Reprezentacji Włoch, 5 kilometrów przed metą podzielili uciekający Garavaglia i Zurlo. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym triumfował Elia Viviani (Reprezentacja Włoch). O błysk szprychy wyprzedził on swojego rodaka – Jakuba Mareczkę (Vini Zabu). Podium uzupełnił Davide Martinelli z Astana – Premier Tech.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych zmian. W wyścigu zwyciężył Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa), przed dwójką kolarzy z Astana – Premier Tech – Merhawim Kudusem i Vadimem Pronskiym.

Wyniki 3. etapu Adriatica Ionica Race 2021:

1 Elia Viviani (Ita) Italy 3:19:23
2 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
3 Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech
4 Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’
5 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo
6 Giulio Masotto (Ita) Zalf Euromobil Fior
7 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
8 Luca Pacioni (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
9 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
10 Cristian Rocchetta (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
11 Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Vega
12 Samuele Zambelli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali
13 Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech
14 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
15 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
16 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
17 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’
18 Jesus David Peña Jimenez (Col) Colombia
19 Brandon Alejandro Rojas Vega (Col) Colombia
20 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
21 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo
22 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
23 Davide Cimolai (Ita) Italy
24 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:00:03
25 Matteo Baseggio (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
26 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
27 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
28 Didier Norberto Merchan Cardona (Col) Colombia
29 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo
30 Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Vega
31 Doriand Percrule (Fra) Team Novo Nordisk
32 Samuel Quaranta (Ita) Team Colpack Ballan
33 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo
34 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec
35 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
36 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
37 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
38 Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
39 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec
40 Ettore Pozza (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
41 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’
42 Davide Orrico (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
43 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
44 Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan
45 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
46 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team
47 Leslie Lührs (Ger) Tirol KTM Cycling Team
48 Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Vega
49 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team
50 Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Fior
51 Daniel Pearson (GBr) Vini Zabu’ Brado KTM
52 Yaroslav Parashchak (Ukr) Iseo-Rime-Carnovali
53 Riccardo Verza (Ita) Zalf Euromobil Fior
54 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo
55 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
56 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team
57 Davide Persico (Ita) Team Colpack Ballan
58 Abderrahim Zahiri (Mar) General Store-f.lli Curia-Essegibi
59 Davide Rebellin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek
60 Riccardo Lucca (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
61 Matteo Zurlo (Ita) Zalf Euromobil Fior
62 Stefano Gandin (Ita) Zalf Euromobil Fior
63 German Dario Gomez Becerra (Col) Colombia 0:00:13
64 Elia Alessio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:00:15
65 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:00:17
66 Matteo Donegà (Ita) Cycling Team Friuli ASD
67 Luca Regalli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:00:20
68 Alberto Dainese (Ita) Italy
69 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’
70 Edgar Andres Pinzon Villalba (Col) Colombia
71 Giosue’ Epis (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:00:35
72 Florian Gamper (Aut) Tirol KTM Cycling Team
73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:00:48
74 Andrea D’Amato (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:01:00
75 Pietro Aimonetto (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:01:11
76 Matteo Furlan (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:01:21
77 Filippo Dignani (Ita) Work Service Marchiol Vega 0:01:32
78 Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
79 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:02:13
80 Alessandro Fedeli (Ita) Italy
81 Filippo Ridolfo (Ita) Team Novo Nordisk 0:02:15
82 Paul Buschek (Aut) Tirol KTM Cycling Team
83 Michael Minali (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:02:21
84 Davide Vignato (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:02:26
85 Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan
86 Michele Scartezzini (Ita) Italy 0:04:55
87 Riccardo Bobbo (Ita) Work Service Marchiol Vega

Klasyfikacja generalna Adriatica Ionica Race 2021:

1 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 11:19:56
2 Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech 0:00:02
3 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:00:06
4 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:17
5 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:42
6 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:50
7 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:17
8 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:29
9 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:34
10 Davide Rebellin (Ita) Work Service-Marchiol-Dynatek 0:01:42
11 Riccardo Lucca (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:01:55
12 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:08
13 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:02:13
14 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo 0:02:20
15 Didier Norberto Merchan Cardona (Col) Colombia 0:02:53
16 Davide Orrico (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:03:19
17 Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:03:44
18 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 0:03:50
19 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:26
20 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec 0:05:26
21 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:05:39
22 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:08
23 Jesus David Peña Jimenez (Col) Colombia 0:06:11
24 German Dario Gomez Becerra (Col) Colombia 0:06:24
25 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:07:41
26 Stefano Gandin (Ita) Zalf Euromobil Fior
27 Abderrahim Zahiri (Mar) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:07:59
28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo 0:08:37
29 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:09:40
30 Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Vega 0:09:43
31 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:10:29
32 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:11:05
33 Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Fior 0:11:07
34 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:11:53
35 Brandon Alejandro Rojas Vega (Col) Colombia 0:12:01
36 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:12:15
37 Giulio Masotto (Ita) Zalf Euromobil Fior 0:13:08
38 Daniel Pearson (GBr) Vini Zabu’ Brado KTM 0:13:33
39 Doriand Percrule (Fra) Team Novo Nordisk 0:13:47
40 Edgar Andres Pinzon Villalba (Col) Colombia 0:13:53
41 Yaroslav Parashchak (Ukr) Iseo-Rime-Carnovali 0:13:56
42 Elia Alessio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:14:50
43 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:17:37
44 Riccardo Verza (Ita) Zalf Euromobil Fior
45 Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan 0:18:15
46 Alessandro Fedeli (Ita) Italy 0:18:19
47 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo 0:20:36
48 Ettore Pozza (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:20:39
49 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:21:12
50 Giosue’ Epis (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:22:30
51 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:23:58
52 Andrea D’Amato (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:24:52
53 Elia Viviani (Ita) Italy 0:26:22
54 Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech 0:26:38
55 Luca Pacioni (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
56 Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:26:42
57 Samuele Zambelli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali
58 Cristian Rocchetta (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi
59 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
60 Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Vega
61 Matteo Baseggio (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:26:45
62 Matteo Zurlo (Ita) Zalf Euromobil Fior
63 Davide Cimolai (Ita) Italy 0:26:51
64 Luca Regalli (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:27:02
65 Alberto Dainese (Ita) Italy
66 Paul Buschek (Aut) Tirol KTM Cycling Team 0:27:15
67 Florian Gamper (Aut) Tirol KTM Cycling Team 0:27:17
68 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team 0:27:29
69 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:27:30
70 Pietro Aimonetto (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:27:53
71 Matteo Furlan (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:28:03
72 Matteo Donegà (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:28:47
73 Filippo Ridolfo (Ita) Team Novo Nordisk 0:28:57
74 Michael Minali (Ita) Iseo-Rime-Carnovali 0:29:03
75 Davide Vignato (Ita) General Store-f.lli Curia-Essegibi 0:29:08
76 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:29:57
77 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:30:04
78 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:30:27
79 Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:31:37
80 Samuel Quaranta (Ita) Team Colpack Ballan 0:31:39
81 Leslie Lührs (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:32:29
82 Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Vega 0:32:43
83 Filippo Dignani (Ita) Work Service Marchiol Vega 0:33:20
84 Davide Persico (Ita) Team Colpack Ballan 0:34:43
85 Riccardo Bobbo (Ita) Work Service Marchiol Vega 0:36:43
86 Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan 0:37:12
87 Francesco Lamon (Ita) Italy 0:41:55
88 Michele Scartezzini (Ita) Italy 0:42:22

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments