fot. Adriatica Ionica Race

Trzeci etap wyścigu Adriatica Ionica Race padł łupem Giovanniego Carboni (Włochy), który „na solo” przekroczył linię mety w miejscowości Brisighella. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Filippo Zana (Bardiani-CSF-Faizanè). 

Profil trzeciego odcinka Adriatica Ionica Race można podzielić na dwie połówki – płaską oraz pagórkowatą. Kolarze ścigali się pomiędzy Ferrarą a Brisighellą na dystansie 141,3 km.

 

Bardzo szybka była pierwsza godzina etapu – średnia prędkość wyniosła 50,1 km/h. Wszystko to było spowodowane wieloma próbami ataków i zawiązania ucieczki.

Wreszcie ucieczkę dnia stworzyło trzech następujących zawodników: Alessandro Fancellu (Eolo Kometa), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi) oraz Alessandro Monaco (Giotti Victoria Savini Due).

Harcownicy utrzymali się przed peletonem do miejscowości Valico della Valetta, gdzie znajdował się nieoznaczony podjazd. Tam nastąpiła również selekcja peletonu.

Zbliżając się do Passo di Calbane uciekł Carboni, za którym uformowała się pogoń w następującym składzie: Lorenzo Fortunato, Vadim Pronskiy, Luca Covili, Henok Mulubrhan, Filippo Zana, Jefferson Cepeda, Natnael Tesfatsion oraz Paul Double (Mg K Vis).

Pomimo jakości w tej grupie, zwycięstwo etapowe wpadło w ręce 26-letniego kolarza z regionu Marche. Carboni jako były kolarz zawieszonej z powodu wojny Rosji z Ukrainą ekipy Gazprom-RusVelo dał na mecie upust swoim emocjom. Był to dowód na to, w jak bardzo trudnej sytuacji znaleźli się kolarze rosyjskiego składu. W Adriatica Ionica Race Giovanni Carboni reprezentuje barwy Włoch.

Squadra azzurra od czasu zawieszenia Gazprom-RusVelo umożliwia swoim rodakom ściganie się w niebieskich koszulkach. Całkiem dobrze się to sprawdza, bowiem przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszego etapu Adriatica Ionica Race został Christian Scaroni, a pierwszy odcinek rozgrywanego w kwietniu Giro di Sicilia padł łupem Matteo Malucelliego, który ściga się również w Ionice.

Wyniki po trzecim etapie:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułWomen’s Tour 2022: Clara Copponi zaskakującą zwyciężczynią pierwszego etapu
Następny artykułRonde van Limburg 2022: Arnaud De Lie z kolejnym wartościowym zwycięstwem, Aniołkowski ósmy
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments