fot. Team Jumbo-Visma

Francuski zespół ogłosił skład na Strzałę Brabancką. Zgodnie z przewidywaniami zabrakło w nim Szymona Sajnoka.

W jednym z ostatnich wiosennych brukowanych klasyków (choć bruku jest na nim mniej, niż na Paryż-Roubaix czy Ronde van Vlaanderen), liderem ekipy Cedrica Vasseura będzie Christophe Laporte. Ostatnio Francuz jest w całkiem dobrej formie, o czym świadczą m.in. jego wynik w Dwars door Vlaanderen (2. miejsce) i aktywna jazda w Ronde van Vlaanderen.

Dla francuskiego wszechstronnego sprintera będzie to dopiero debiut w tym wyścigu. Nie on jeden będzie w takiej sytuacji. Spośród siedmioosobowego składu wystawionego przez Cofidis, jakiekolwiek doświadczenie w wyścigu po Brabancji ma jedynie Nathan Haas. W przeszłości Australijczyk aż pięciokrotnie ścigał się po tamtejszych szosach i to ze sporym powodzeniem – dwa razy zajmował w nim 6. miejsce.

Zadebiutować w Strzale Brabanckiej mógłby także Szymon Sajnok, tyle że Polak, jak mówił już w niedawnym wywiadzie z nami, pierwszą część zakończył już występem w Scheldeprijs i jego następnym wyścigiem powinno być dopiero rozgrywane w maju Eschborn-Frankfurt. Teraz skupia się już na kolejnych celach, wśród których są m.in. Igrzyska Olimpijskie i Vuelta a Espana.

Skład Cofidis, Solutions Credits na Strzałę Brabancką 2021:

Thomas Champion
Eddy Fine
Nathan Haas
Christophe Laporte
Emmanuel Morin
Kenneth Vanbilsen
Jelle Wallays

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments