Fot. Lotto-Soudal

De Brabantse Pijl odbywa się pomiędzy kampanią brukowanych klasyków a Tryptykiem Ardeńskim. W tegorocznej, 59. edycji wyścigu z Leuven do Overijse tytułu bronić będzie Tim Wellens.

Na starcie Strzały Brabanckiej stanie czterech zwycięzców poprzednich edycji: Tim Wellens (Lotto Soudal), Sonny Colbrelii (Bahrain Merida), Petr Vakoc (Deceuninck-Quick Step) i Ben Hermans (Israel Cycling Academy). Głównym faworytem wyścigu jest Julian Alaphilippe. Francuz z Deceuninck-Quick Step jest na ostatniej prostej przygotowań do Tryptyku Ardeńskiego.

W De Brabantse Pijl pojadą także m.in. drugi w 2016 roku Enrico Gasparotto (Dimension Data), drugi w 2014 i 2015 roku Michael Matthews (Team Sunweb), zwycięzca Ronde van Vlaanderen Alberto Bettiol (EF Education First), triumfator młodzieżowej “Flandrii” Andreas Stokbro (Riwal Readynez Cycling Team), Daryl Impey (Mitchelton Scott), Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), Dylan Teuns (Bahrain Merida) i wracający po miesięcznej przerwie spowodowanej wypadkiem Rui Costa (UAE Team Emirates). Jedynym Polakiem na starcie jest Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

W wyścigu kobiet wystartują trzy Polki: Agnieszka Skalniak, Marta Lach (CCC-Liv) i Karolina Perekitko (Equano-Wase Zon Cycling Team).

Lista startowa De Brabantse Pijl 2019:

LOTTO SOUDAL
1. Tim Wellens
2. Bjorg Lambrecht
3. Tomasz Marczyński
4. Maxime Monfort
5. Tosh Van Der Sande
6. Jelle Vanendert
7. Sander Armee

BAHRAIN – MERIDA
11. Sonny Colbrelli
12. Grega Bole
13. Ivan Garcia Cortina
14. Heinrich Haussler
15. Valerio Agnoli
16. Dylan Teuns
17. Jan Tratnik

DECEUNINCK – QUICK – STEP
21. Julian Alaphilippe
22. Remi Cavagna
23. Tim Declercq
24. Dries Devenyns
25. Mikkel Honoré Frolich
26. Pieter Serry
27. Petr Vakoc

EF EDUCATION FIRST
31. Alberto Bettiol
32. Nathan Brown
33. Simon Clarke
34. Lawson Craddock
35. Alex Howes
36. Logan Owen
37. James Whelan

MITCHELTON – SCOTT
41. Daryl Impey
42. Tsgabu Gebremaryam Grmay
43. Christopher Juul Jensen
44. Cameron Meyer
45. Nicholas Schultz
46. Dion Smith
47. Callum Scotson

DIMENSION DATA
51. Enrico Gasparotto
52. Lars Bak Ytting
53. Reinardt Janse Van Rensburg
54. Roman Kreuziger
55. Jay Robert Thomson
56. Rasmus Fossum Tiller
57. Julien Vermote

TEAM SUNWEB
61. Michael Matthews
62. Nikias Arndt
63. Johannes Fröhlinger
64. Marc Hirschi
65. Lennard Kämna
66. Søren Kragh Andersen
67. Florian Stork

UAE TEAM EMIRATES
71. Rui Costa
72. Tom Bohli
73. Jasper Philipsen
74. Roberto Ferrari
75. Rui Oliveira
76. Simone Petilli
77. Edward Ravasi

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
81. Dimitri Claeys
82. Loic Chetout
83. Jesper Hansen
84. Luis Angel Mate Mardones
85.
86. Anthony Perez
87. Geoffrey Soupe

CORENDON – CIRCUS
91. Mathieu van der Poel
92. Stijn Devolder
93. Jimmy Janssens
94. Dries De Bondt
95. Otto Vergaerde
96. Gianni Vermeersch
97. Philipp Walsleben

TOTAL DIRECT ENERGIE
101. Thomas Boudat
102. Fabien Grellier
103. Jonathan Hivert
104. Simon Sellier
105. Romain Sicard
106. Rein Taaramae
107. Angelo Tulik

ISRAEL CYCLING ACADEMY
111. Ben Hermans
112. Guillaume Boivin
113. August Jensen
114. Kristian Sbaragli
115. Daniel Turek
116. Tom Van Asbroeck
117. Dennis van Winden

NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM
121. Giovanni Visconti
122. Davide Gabburo
PA 123. Roberto González
124. Dayer Quintana
125. Francesco Manuel Bongiorno
126. Simone Velasco
127. Edouardo Zardini

RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
131. Jonas Aaen
132. Nicolai Brøchner Nielsen
133. Alexander Kamp
134. Andreas Lorentz Kron
135. Emil Nygaard Vinjebo
136. Andreas Stokbro Nielsen
137. Torkil Veyhe

ROOMPOT – CHARLES
141. Pieter Weening
142. Mathias De Witte
143. Huub Duijn
144. Maurits Lammertink
145. Arjen Livyns
146. Oscar Riesebeek
147. Nick van der Lijke

SPORT VLAANDEREN – BALOISE
151. Benjamin Declercq
152. Kevin Deltombe
153. Edward Planckaert
154. Emiel Planckaert
155. Thomas Sprengers
156. Dries Van Gestel
157. Aaron Verwilst

TEAM ARKEA – SAMSIC
161. Warren Barguil
162. Brice Feillu
163. Romain Le Roux
164. Jérémy Maison
165. Amaël Moinard
166. Alan Riou
167. Clement Russo

TEAM NOVO NORDISK
171. Sam Brand
172. Mehdi Benhamouda
173. Stephen Clancy
174. Brian Kamstra
175. Andrea Peron
176. Charles Planet
177. Umberto Poli

VITAL CONCEPT – B&B HOTELS
181. Bryan Coquard
182. Cyril Gautier
183. Patrick Müller
184. Quentin Pacher
185. Kevin Reza
186. Jimmy Turgis
187. Arthur Vichot

WALLONIE BRUXELLES
191. Justin Jules
192. Emils Liepins
193. Eliot Lietaer
194. Dimitri Peyskens
195. Ludovic Robeet
196. Lionel Taminiaux
197. Tom Wirtgen

WANTY – GOBERT CYCLING TEAM
201. Frederik Backaert
202. Jerome Baugnies
203. Odd Christian Eiking
204. Aimé De Gendt
205. Xandro Meurisse
206. Andrea Pasqualon
207. Loic Vliegen