fot. Team BikeExchange

Ostatni klasyk z brukami w tej części sezonu – Strzała Brabancka – zbliża się wielkimi krokami. Kolarze i kolarki staną na starcie tego wyścigu już w najbliższą środę. Pierwszymi ekipami, które potwierdziły swoje składy są Team BikeExchange oraz BORA-hansgrohe.

Podobnie jak przez całą kampanię północnych klasyków, liderem australijskiej ekipy Team BikeExchange będzie Michael Matthews. Dotychczas jego najlepszym wynikiem jest piąte miejsce w Gandawa-Wevelgem. Oprócz Australijczyka, który dwukrotnie kończył Brabancką Strzałę na drugim miejscu, w wyścigu pojadą między innymi Jack Bauer, Robert Stannard i Luka Mezgec.

– Przez całą kampanię brukowanych klasyków miałem dobre nogi i jestem teraz nawet bardziej zmotywowany, by próbować i uzyskać dobry wynik w kolejnych klasykach. Dwukrotnie byłem drugi w tym wyścigu, lubię go, jest zawsze ciężki i agresywny i myślę, że mi odpowiada

– mówił Matthews cytowany w komunikacie prasowym zespołu.

Kolarki Team BikeExchange również wystartują w Brabanckiej Strzale. Pośród nich nie zobaczymy jednak ubiegłorocznej triumfatorki – Grace Brown, która aktualnie odpoczywa i przygotowuje się do kolejnych wyścigów. Liderkami składu Team BikeExchange będą Lucy Kennedy oraz Ane Santesteban.

Mocny skład na Brabancką Strzałę opublikowała też ekipa BORA-hansgrohe. Najprawdopodobniej liderami niemieckiej formacji będą dobrze spisujący się w tym sezonie Nils Politt i Ide Schelling. Oprócz nich w belgijskim wyścigu zaprezentują się też tacy zawodnicy, jak Jordi Meeus, Martin Laas czy Marcus Burghardt.

Skład Team BikeExchange na Strzałę Brabancką mężczyzn 2021: Jack Bauer, Alex Edmondson, Alex Konychev, Michael Matthews, Luka Mezgec, Barnabas Peak, Robert Stannard.

Skład Team BikeExchange na Strzałę Brabancką kobiet 2021: Lucy Kennedy, Ane Santesteban, Georgia Williams, Janneke Ensing, Moniek Tenniglo, Urska Zigart.

Skład BORA-hansgrohe na Strzałę Brabancką mężczyzn 2021: Marcus Burghardt, Patrick Gamper, Martin Laas, Jordi Meeus, Nils Politt, Ide Schelling, Frederik Wandahl.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments