fot. Getty Images Sport/ INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski nie zwalnia tempa w sezonie 2020. Już dziś kolejnym wyścigiem, w którym wystartuje zawodnik zespołu INEOS Grenadiers będzie 197-kilometrowa Strzała Brabancka.

“Kwiato” w trakcie swojej bogatej kariery nie miał jeszcze okazji zaprezentować swoich umiejętności w wyścigu De Brabantse Pijl. Start w Brabancji dla Polaka będzie kolejnym aktem tegorocznej kampanii klasyków. Po dziesiątym miejscu w Liège-Bastogne-Liège oraz szóstej lokacie w Strzale Walońskiej Kwiatkowski z pewnością będzie chciał powalczyć o dobry wynik w dzisiejszym klasyku. Będzie to, również jego etap przygotowań do kolejnych dwóch monumentów w tym sezonie: Ronde van Vlaanderen (18 października) oraz do Paryż-Roubaix (25 października), w którym mistrz świata z Ponferrady ma zamiar zadebiutować.

Wraz z kolarzem urodzonym w Chełmży w Strzale Brabanckiej wystartuje jego rodak Michał Gołaś. Oprócz popularnego “Gołego” w ekipie INEOS Grenadiers znalazło się miejsce dla innych doświadczonych kolarzy, takich jak Christian Knees, Luke Rowe oraz Cameron Wurf. Kadrę ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda uzupełnią Leonardo Basso oraz Chris Lawless, który zastąpi wcześniej awizowanego w składzie Ethana Haytera.

Skład INEOS Grenadiers w De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne 2020:

Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Polska), Leonardo Basso (Włochy), Cameron Wurf (Australia), Christian Knees (Niemcy), Chris Lawless oraz Luke Rowe (obaj Wielka Brytania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments