fot. Team Total Direct Energie

Kolarz pochodzący z francuskiej części Kraju Basków Romain Sicard (Team Total Direct Energie) zakończył właśnie swoją zawodową karierę w roli zawodnika.

Romain Sicard pierwsze kroki w zawodowym peletonie stawiał w 2010 roku w ekipie Euskaltel-Euskadi. Po rozpadzie baskijskiej formacji z początkiem 2014 roku przeszedł on do zespołu Europcar, który znamy dziś pod nazwą Team Total Direct Energie.

Przeprowadzone u Romaina Sicarda badania kontrolne wykazały, że ma on wadę serca, która nie pozwala mu na kontynuację ścigania. O swojej decyzji o zakończeniu kariery poinformował sam zainteresowany za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zdiagnozowano u mnie wadę serca, która uniemożliwi mi uprawianie sportu na wysokim poziomie, a tym samym kontynuowanie kariery zawodowego kolarza. Cieszę się, że zamykam za sobą ten rozdział w moim życiu, ponieważ ten sport dał mi tak wiele przez ostatnie 20 lat. Podsumowując kolarstwo było moją pracą, ale przede wszystkim pozostało dla mnie pasją

– napisał urodzony w Bajonnie już były kolarz.

33-letni obecnie Sicard swoje największe sukcesy odnosił jako młodzieżowiec w 2009 roku. To właśnie wtedy został on mistrzem świata U23 w wyścigu ze startu wspólnego w Mendrisio oraz triumfował w wyścigu Tour de l’Avenir. Pomimo zakończonej kariery Romain Sicard zapewnia, że dalej wiąże swoją przyszłość ze światem kolarstwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments