fot. Itzulia Basque Country

W ostatnim tygodniu poznaliśmy trasę 61. edycji Itzulia Basque Country. Dziś organizatorzy zaprezentowali listę drużyn biorących udział w tym wyścigu.

Itzulia Basque Country należy do grona wyścigów w kalendarzu World Tour. W ściganiu „dookoła Kraju Basków” wystąpią kolarze wszystkich 19 ekip z grona WorldTeams. Organizatorzy wyścigu odbywającego się w Kraju Basków poinformowali dziś o dodatkowych pięciu zespołach, które wystartują w tej imprezie.

Tak zwane „dzikie karty” w 61. edycji Itzulia Basque Country otrzymały cztery hiszpańskie drużyny: Burgos-BH, Caja Rural-Seguros RGA, Euskaltel-Euskadi, Kern Pharma oraz jedna francuska ekipa Total Direct Energie. Ściganie w tegorocznym wyścigu „dookoła Kraju Basków” rozpocznie się 5 kwietnia jazdą indywidualną na czas w Bilbao.

Poprzedni artykułAlan Banaszek: „Czułem się naprawdę mocny, ale niedosyt pozostaje”
Następny artykułAlejandro Valverde otrzymał nagrodę od króla Hiszpanii Filipa VI
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments