Fot. Mazowsze Serce Polski

Dziś w Chorwacji odbył się jednodniowy wyścig Trofej Umag, w którym czwarte miejsce zajął Alan Banaszek z Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Zwyciężył Jakub Mareczko (Vini Zabu).

Zawodnicy ścigali się dziś na siedmiu lekko pofałdowanych rundach w okolicach chorwackiego miasta Umag. Zgodnie z przewidywaniami o zwycięstwie w wyścigu rozstrzygnął finisz z peletonu, w którym najszybszy był Jakub Mareczko (Vini Zabu).

W wyścigu startowały dwie polskie drużyny kontynentalne – Voster ATS Team i Mazowsze Serce Polski Cycling Team, a także pięciu Polaków z zagranicznych ekip. Najlepszym Biało-Czerwonym był Alan Banaszek, który zajął czwartą pozycję.

– Założenie na ten wyścig było takie, że to ja jestem liderem – od startu było chaotycznie, ale mimo to spisaliśmy się jako drużyna bardzo dobrze, choć plany pokrzyżował nam trochę wypadek Adriana. Finałowe kilometry to straszna nerwówka, na ostatnim rondzie spadłem o kilka pozycji, ale mimo to udało się zafiniszować w czołówce. Czułem się naprawdę mocny, ale niedosyt pozostaje

– komentował dla biura prasowego ekipy Alan Banaszek.

– Cieszy mnie to, że dobrze układała się moja współpraca z Mihkelem – to dla nas bardzo ważne

– dodał kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Dla Alana Banaszka był to czwarty wyścig w sezonie 2021. Poprzednio brał on udział w tureckich jednodniówkach – Grand Prix Alanya, Grand Prix Gazipasa oraz Grand Prix Velo Manavgat. Dwa ostatnie wyścigi kończył na podium, zajmował w nich kolejno trzecią i drugą pozycję.

Kolejnym startem kolarza Mazowsze Serce Polski Cycling Team będzie Trofej Porec, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Poprzedni artykułTrofeo Laigueglia 2021: Upadek Michała Kwiatkowskiego
Następny artykułRozdano „dzikie karty” na Itzulia Basque Country 2021
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments