fot. Tour de Yorkshire

Francuska drużyna drugiej dywizji Total Direct Energie kontynuuje wzmacnianie składu na sezon 2021, w którym chce na równi rywalizować z drużynami World Tour. We wtorek ogłosiła pozyskanie zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Tour de Yorkshire Chrisa Lawlessa. 

Jeden z najlepszych kolarzy Jeana-René Bernaudeau i zarazem etapowy zwycięzca w Tour de France Lilian Calmejane odszedł co prawda do AG2R La Mondiale, ale francuski menedżer zdołał zapewnić drużynie solidne wzmocnienia składu, których Lawless jest tylko częścią. Przypomnijmy, że od 2021 roku drużynę sponsorowaną przez francuskiego giganta paliwowego Total, będą reprezentować między innymi Pierre Latour, Alexandre Geniez, Alexis Vuillermoz, a także Hiszpanie Victor de la Parte oraz Cristian Rodríguez.

Kontrakt Chrisa Lawlessa z drużyną INEOS Grenadiers obowiązywał do 2021 roku, ale pomimo to 25-letni Brytyjczyk otrzymał pozwolenie, aby odejść, by poszukać możliwości walki na własne konto.

– Jest w tym wszystkim pewna niewiadoma, ponieważ do tej pory ścigałem się w anglojęzycznych drużynach. Nie mogę doczekać się podjęcia nowych wyzwań oraz zobaczenia, co drużyna ma mi do zaoferowania. Chciałbym stać się lepszym kolarzem w klasykach. Obok Nikiego Terpstry będę mógł się więcej nauczyć i zrobić krok naprzód. Nie wiem jeszcze dokładnie, jak będzie moja rola, ale z pewnością będę mógł się nauczyć czegoś od bardziej doświadczonych zawodników. Myślę, że będę miał także okazje do powalczenia o zwycięstwa na własne konto

– powiedział Chris Lawless w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Total Direct Energie.

W związku z tym, że drużyna Total Direct Energie należy do Pro Touru, będzie musiała wywalczyć sobie dzikie karty, które pozwolą jej na udział w największych i najbardziej prestiżowych wyścigach, włącznie z Tour de France, monumentami czy innymi prestiżowymi wyścigami jednodniowymi. Jean-René Bernaudeau jest jednak o to spokojny, ponieważ ma oparcie w swoim sponsorze. Ponadto pomóc powinno mu w tym także wzmocnienie składu – dla organizatorów jest to bowiem zazwyczaj mocny argument za tym, aby obdarzać daną ekipę zaproszeniem.

– Dzięki wsparciu koncernu Total, drużyna Total Direct Energie mogła przeprowadzić pełną sukcesów kampanię pozyskiwania nowych kolarzy, mieszanki doświadczenia i młodości. Jest to grupa górali z Pierrem Latourem, Alexandre Geniezem oraz Fabienem Doubey, a także Hiszpanami Victorem de La Parte oraz Cristianem Rodriguezem. Jest także grupa „klasykowców” z Nikim Terpstrą, Anthonym Turgis oraz sprinterem Niccolo Bonifazio i dobrym all-rounderem Chrisem Lawlessem

– powiedział menadżer drużyny Total Direct Energie Jean-René Bernaudeau.

Zaledwie kilka godzin później francuski zespół oficjalnie potwierdził pozyskanie doświadczonego Norwega Edvalda Boassona Hagena.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments