Foto: UEC_cycling

Ekipa Gazprom – Rusvelo kontynuuje serię wzmocnień przed sezonem 2021. Dziś do rosyjskiego teamu dołączyło dwóch kolejnych zawodników.

O tym, że zespół Gazprom – Rusvelo stara się potężnie wzmocnić swój skład, wiadomo już od pewnego czasu. Niedawno nowym zawodnikiem teamu został Ilnur Zakarin, a przymierzany był do niego także Fabio Aru. Dziś do rosyjskiego projektu dołączyli z kolei Pavel Kochetkov i Mathias Vacek.

Ze względu na przeciętne wyniki w ostatnim czasie, dla Kochetkova powrót do kraju był czymś naturalnym. 34-letni zawodnik podpisał roczny kontrakt, który w zależności od jego postawy, może zostać oczywiście przedłużony.

W przypadku Vacka, transfer jest zdecydowanie bardziej przyszłościowy. Zaledwie 18-letni Czech jest bowiem jednym z najciekawszych talentów ostatnich lat. W sezonie 2020 udało mu się m.in. zdobyć tytuł mistrza Europy w jeździe na czas w kategorii juniorów. W wyścigu ze startu wspólnego był on z kolei 32.

Co ciekawe, wiele wskazuje także na to, że do Gazprom – Rusvelo dołączy także brat Mathiasa, Karel. 20-letni zawodnik ma za sobą m.in. roczną przygodę z zespołem Hagens Berman Axeon, a także jest znany z walki z Remco Evenepoelem w sezonie 2018.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments