fot. Greenedge Cycling

Ekipa Mitchelton – Scott kontynuuje budowanie zespołu na sezon 2021. Dziś kontrakt z ekipą przedłużyło aż 7 australijskich kolarzy.

Jak wiadomo, budowanie składów na sezon 2021 wygląda zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Wiele kontraktów jest bowiem podpisywanych poza sezonem, co w ostatnim czasie było praktycznie niespotykane. Dziś duży krok ku kolejnym wyzwaniom zrobiła ekipa Mitchelton – Scott, która przedłużyła kontrakty siedmiu swoim zawodnikom.

Co najważniejsze, cała siódemka to kolarze doświadczeni i utalentowani, którzy dali się we znaki rywalom na najwyższym poziomie. Mowa o Damianie Howsonie, Cameronie Meyerze, Callumie Scotsonie, Alexie Edmondsonie, Luku Durbridge’u, Nicku Schultzu oraz Robercie Stannardzie.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez samą ekipę, w zespole nie znajdzie się już miejsce dla większej liczby Australijczyków. Ważne kontrakty posiadają bowiem jeszcze Michael Matthews, Lucas Hamilton, Kaden Groves i Michael Hepburn.

Na ten moment w składzie Mitchelton – Scott na sezon 2021 znajduje się 23 zawodników. Przypomnijmy, że wraz z rozpoczęciem okienka transferowego, maksymalna liczba zawodników w jednej ekipie World Tour została powiększona, dzięki czemu każdy zespół może zakontraktować ponad 30 kolarzy. Oznacza to, że Matt White nie musi jeszcze zakończyć polowania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments