Tour de l'Avenir

Dzisiejszy wyścig Classica Comunitat Valenciana 1969 rozpocznie szosowy sezon w Europie.

Aż 8 drużyn z grona ProTeams stanie na starcie dzisiejszego wyścigu Classica Comunitat Valenciana 1969 (1.2). Impreza powróci do kalendarza UCI po 16 latach przerwy i rozpocznie szosowy sezon 2021 w Europie. Pierwsza edycja hiszpańskiego wyścigu odbyła się, jak wskazuje jego nazwa, w 1969 roku. Na liście zwycięzców znajdziemy wielu wybitnych kolarzy, jak Bernard Hinault, Alessandro Petacchi, Erik Zabel czy Mario Cipollini.

Trasa

Zawodnicy będą rywalizowali dziś na dystansie 98 kilometrów. Początkowo trasa Classica Comunitat Valenciana 1969 miała długość 150 kilometrów, jednak ze względu na ciężką sytuację zdrowotną w Hiszpanii została skrócona.

Wyścig rozpocznie się w La Nuncii, skąd kolarze udadzą się na północ, wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. W pierwszej części trasy kolarze będą musieli zmierzyć się z podjazdem pod Col de Rates (14,2 km; 3%) i z kilkoma innymi, mniejszymi wzniesieniami. Ostatnie 40 kilometrów Classica Comunitat Valenciana 1969 jest jednak płaskie, co zwiastuje finisz z dużej grupy w Tavernes de la Valdigna. Jedyną przeszkodą dla kolarzy będzie wiatr, który może podzielić peleton.

Zawodnicy

W tegorocznej odsłonie Classica Comunitat Valenciana 1969 nie zobaczymy gwiazd, ale biorąc pod uwagę rangę wyścigu, lista startowa wygląda naprawdę dobrze. W jednodniówce weźmie udział aż 8 ekip ProTeams – Caja Rural-Seguros RGA, Equipo Kern Pharma, Euskaltel – Euskadi, Burgos-BH, Bardiani-CSF-Faizane, EOLO-Kometa, Team Arkea Samsic oraz Team Total Direct Energie.

O zwycięstwo powinni powalczyć kolarze dobrze czujący się na płaskich finiszach. Największymi faworytami wydają się być tacy zawodnicy, jak Amaury Capiot (Team Arkea Samsic), Chris Lawless, Lorenzo Manzin (Team Total Direct Energie), Luca Pacioni (EOLO-Kometa), Filippo Fiorelli (Bardiani-CSF-Faizane), Juan Jose Lobato (Euskaltel – Euskadi), Manuel Penalver (Burgos -BH) czy Enrique Sanz (Equipo Kern Pharma).

Warto też zwrócić uwagę na ledwie 18-letniego Juana Ayuso, który w barwach reprezentacji Hiszpanii zadebiutuje dziś w wyścigu elity. Młody kolarz od sierpnia bieżącego roku będzie reprezentował UAE-Team Emirates.

Transmisję z Classica Comunitat Valenciana 1969 będzie można śledzić w serwisie YouTube od godziny 12.15. Link do relacji na żywo znajdziecie tutaj.

Poprzedni artykułFactor OSTRO VAM – nowa broń Chrisa Froome’a w walce o triumf w Tour de France
Następny artykułMarcel Kittel: „Zawsze podziwiałem Toma Dumoulina za jego siłę”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments