fot. Tour de Yorkshire

Kariera Chrisa Lawlessa, mimo perturbacji, będzie kontynuowana. Brytyjczyk znalazł nowego pracodawcę po upadku AT85 Pro Cycling, a jest nim Lotto Dstny Development Team. Ekipa ta zapowiada jednak, że 27-latek często będzie wypożyczany do „dorosłej” formacji.

Chris Lawless niegdyś zapowiadał się na duży talent – swoją seniorską przygodę rozpoczynał w Team Wiggins, trafił także do Axeon Hagens Berman, z którego przeszedł do Team Sky. W barwach rodzimego World Teamu ścigał się w latach 2018-20, a jego największym sukcesem jest wygrana w klasyfikacji generalnej Tour de Yorkshire 2019. Dalej było już niestety tylko gorzej. Najpierw Brytyjczyk trafił do TotalEnergies (2021-22), a w tym roku spadł jeszcze niżej – do kontynentalnego AT85 Pro Cycling. Ta formacja upadła w połowie marca, a 27-latek został ponownie bez pracy.

Pomocną dłoń do Chrisa Lawlessa wyciągnęła ekipa Lotto Dstny, która zatrudniła go w swoim Development Teamie. Brytyjczyk ma jednak często ścigać się z główną formacją, a zarządzający belgijskim zespołem liczą, że 27-latek stanie się ważnym składnikiem pociągu sprinterskiego takich kolarzy jak Arnaud De Lie czy Caleb Ewan. Trzeba przyznać, że ten w tym roku momentami kuleje, a doświadczony Brytyjczyk może być cennym wsparciem.

Poprzedni artykułIde Schelling: „Ten finał był naprawdę zbyt niebezpieczny”
Następny artykułNajstarszy flandryjski klasyk – zapowiedź Scheldeprijs 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments